Nowy Paczkomat w Tomaszowie Lubelskim

Do rodziny InPost dołączył właśnie nowy Paczkomat w Tomaszowie Lubelskim. Sprawdź, gdzie znajdziesz maszynę i sprawnie odbierzesz swoją paczkę.

 

Paczkomaty na mapie Tomaszowa Lubelskiego

Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego mogą wybierać już spośród ośmiu dostępnych Paczkomatów InPost. Nowa maszyna pojawia się ostatnio w samym centrum miasta, pod adresem Rynek 6. Paczkomat TML01M jest dogodnie położony tuż za sklepem Gama.

Przypominamy, że pozostałe Paczkomaty są rozsiane po całym Tomaszowie – klienci InPost znajdą je w centrum i na obrzeżach miasta (np. przy ulicy Moniuszki i Rolniczej). Ich dokładną lokalizację oraz wskazówki, jak do nich dotrzeć zostały umieszczone na dedykowanej podstronie InPost.

Przed skorzystaniem z usługi warto sprawdzić aktualną listę maszyn. Sieć Paczkomatów rozwija się zawrotnym tempie; być może kolejny z nich pojawił się właśnie w twojej okolicy.

Jak wysłać przesyłkę przez Paczkomat?

Nadawanie paczek przez Paczkomaty nie jest zarezerwowane wyłącznie dla firm i sklepów online. Swoją przesyłkę nadasz także jako osoba prywatna. Jak to zrobić? Istnieją dwa sposoby, żeby wysłać paczkę przez Paczkomat InPost. Możesz to zrobić bezpośrednio w maszynie, która posiada możliwość płatności kartą lub skorzystać z Managera Paczek.

W pierwszym wariancie, po dotarciu do wybranego punktu InPost, postępuj zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie Paczkomatu. Kiedy wpiszesz dane paczki, podasz numer kontaktowy (do siebie i odbiorcy), wskażesz docelowy Paczkomat i opłacisz przesyłkę, maszyna odblokuje skrytkę. Umieść w niej paczkę i… gotowe!

Druga opcja wymaga wygenerowania specjalnej etykiety w panelu Managera Paczek (sekcja: „Wyślij przesyłki”). Wypełnisz i opłacisz ją szybko przez Internet. Następnie wydrukuj i nalep arkusz na przygotowaną wcześniej paczkę. Przesyłkę nadasz w wybranym Paczkomacie; wystarczy, że zeskanujesz numer paczki i podasz kod nadania, który znajduje się na etykiecie.

Jak odebrać paczkę w Paczkomacie?

Odebranie przesyłki w Paczkomacie jest możliwe tylko z 6-cyfrowym kodem odbioru. Otrzymasz go w powiadomieniu mailowym, sms lub znajdziesz w aplikacji mobilnej InPost, gdy paczka trafi do twojego Paczkomatu. Pamiętaj, że od momentu otrzymania wiadomości masz 48 godzin, żeby zgarnać swoją paczkę!

Po wprowadzeniu kodu odbioru i numeru telefonu na ekranie Paczkomatu, skrytka z przesyłką zostanie odblokowana. Tak, to takie proste! Od tej chwili możesz cieszyć się jej zawartością.

Podróż przesyłki z łatwością prześledzisz na stronie InPost lub w aplikacji InPost Mobile. Statusy paczek są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu możesz oszacować, kiedy dotrze twoje zamówienie. Jak podaje InPost, już 98% paczek dociera do swoich odbiorców w następnym dniu od nadania przesyłki.

Paczkomaty dominują rynek kurierski

Odbieranie i nadawanie paczek w Paczkomatach jest coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej dostawy pocztą lub kurierem. Jak wskazują konsumenci, korzystanie z usług InPost jest tanie, szybkie i wygodne. Wraz z dynamicznym rozwojem sieci Paczkomatów na terenie całej Polski stanie w długich kolejkach lub niecierpliwe wyczekiwanie na kuriera odeszło w niepamięć.

Paczkomaty dobrze uzupełniły lukę na rynku kurierskim. Dzięki ekspresowej usłudze i możliwości odbioru paczek 24 godziny na dobę, szybko stały się jedną z ulubionych opcji dostawy polskich internautów. Prognozuje się, że ich popularność będzie tylko rosła. Nic dziwnego – InPost, stawiając na innowacje i rozwój produktu, doskonale odpowiada na potrzeby nowoczesnych konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.