PODHUCIE Śmiertelny wypadek

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku do którego doszło w środę w miejscowości Podhucie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z busem. Niestety z powodu rozległych obrażeń ciała kierowca osobówki zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło w miejscowości Podhucie (gm. Tarnawatka). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki seat prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na skutek tego stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z busem marki mercedes.

21-letni kierowca osobówki został przewieziony do szpitala. Niestety mimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia kierowcy. Mężczyzna z powodu rozległych obrażeń ciała zmarł w szpitalu.

Kierowca Mercedesa, 31-letni mieszkaniec gm. Tyszowce – wspólnie z 18 zawodnikami drużyny piłkarskiej w wieku od 14 do 20 lat i ich trenerem – wracał właśnie z meczu.

10 pasażerów z ogólnymi potłuczeniami zostało przetransportowanych do szpitala w Tomaszowie Lubelskim celem wykonania badań medycznych, po czym zostali zwolnieni do domów. Kierowca busa nie doznał poważnych obrażeń, był trzeźwy. Droga w miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.