Info

Podyplomowe studia nauczycielskie – czy warto kontynuować edukację?

Nauczanie marzyło Ci się od zawsze i posiadasz już uprawnienia nauczycielskie, ale to dla Ciebie za mało? A może masz dyplom magistra na zupełnie innym kierunku niż nauczycielski, ale czujesz, że to edukacja jest Twoim powołaniem? W obu przypadkach odpowiedzią mogą być studia podyplomowe dla nauczycieli w Szkole Edukacji.

  • Mam już uprawnienia nauczycielskie. Czy dalsze studia mają sens?
  1. Zacznijmy od tego, że nie każdy posiadacz i posiadaczka uprawnień nauczycielskich po studiach pracował w zawodzie. Jeśli więc masz kwalifikacje nauczycielskie zdobyte już jakiś czas temu, a teraz zastanawiasz się nad powrotem do szkoły – odświeżenie wiedzy na pewno jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza jeśli studia podyplomowe są bezpłatne, a dodatkowo oferują atrakcyjny program stypendialny i bezpłatny akademik w Warszawie. 
  2. Warto też zwrócić uwagę na to, że uprawnienia nauczycielskie nie oznaczają automatycznie, że bezboleśnie zaaklimatyzujesz się w podstawówce czy liceum. Umiejętności dydaktyczne i psychologiczno-wychowawcze trzeba regularnie udoskonalać i aktualizować. Ocenianie kształtujące, dbanie o zdrowie psychiczne swoje i uczniów, wyrównywanie szans edukacyjnych, praca z błędem to przecież zagadnienia stosunkowo nowe i stale rozwijane. 
  3. Jeśli więc masz uprawnienia nauczycielskie, ale czujesz, że Twoje doświadczenia dydaktyczne nie są wystarczające, studia podyplomowe w Szkole Edukacji są idealnym rozwiązaniem. 
  • Nie mam uprawnień nauczycielskich, a chcę zostać nauczycielem 
  1. W przypadku osób bez kwalifikacji nauczycielskich sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Aby nauczać w szkole podstawowej i w liceum, musisz najpierw uzupełnić wykształcenie – bardzo szczegółowo regulują to polskie przepisy. 
  2. W przypadku przedmiotów takich jak język polski czy historia musisz mieć ukończone odpowiednie kierunkowe studia magisterskie. Są jednak przedmioty, w których w grę wchodzą także magisterskie kierunki pokrewne. Możesz na przykład zostać nauczycielem biologii po ukończeniu ochrony środowiska, zoologii czy biotechnologii, albo nauczycielem matematyki po fizyce, kierunku inżynieryjnym czy finansach. Potrzebne będą jednak dodatkowe kwalifikacyjne studia podyplomowe dla nauczycieli. Zadbaj o to, by nie był to jedynie “papierek”. Program powinien zapewnić zarówno wiedzę przedmiotową, jak i umiejętność jej przekazywania, a także wnikliwą znajomość zagadnień psychologicznych i wychowawczych i odpowiednią liczbę godzin praktyk w szkołach. Właśnie na tym koncentruje się Szkoła Edukacji. 
  • Zostań nauczycielem w 10 miesięcy!

Bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli w Szkole Edukacji trwają dokładnie 10 miesięcy i są podzielone na 3 semestry. Co ważne, studia są realizowane w trybie dziennym – od poniedziałku do piątku. Ponieważ zazwyczaj oznacza to konieczność rezygnacji z pracy, studenci otrzymują stypendium w wysokości od 1500 do 2500 zł miesięcznie oraz bezpłatny akademik. Jest możliwe dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obecnie prowadzimy 4 ścieżki nauczycielskie: język polski, matematyka, historia i WOS oraz biologia z przyrodą. 

Dobre podyplomowe studia nauczycielskie rozwijają kompetencje pedagogiczne i dydaktyczne przyszłych nauczycieli. Studia w Szkole Edukacji są zaprojektowane w ten sposób, aby już podczas nauki studenci mieli jak najwięcej zajęć praktycznych. To umożliwia zdobycie cennych doświadczeń ułatwiających podjęcie pracy w szkole jako samodzielny nauczyciel. To znacznie więcej, niż w wymiarze praktycznym zyskuje się na tradycyjnych, w przeważającej mierze czysto teoretycznych, studiach pedagogicznych magisterskich. 

Wejdź na stronę https://szkolaedukacji.pl/ i sprawdź, jakie studia podyplomowe dostępne są w tym miejscu. Dodatkowo Szkoła Edukacji oferuje doskonalenie zawodowe nauczycieli, np. w postaci kursów lub warsztatów. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *