Prąd z wiatru, wody czy słońca? Najmłodsi odkrywali tajniki energii odnawialnej w ramach programu „Twoja Energia”

Niemal 200 dzieci z gminy Jarczów i Tyszowce gościło energetycznych bohaterów programu edukacyjnego „Twoja Energia”. Lolek Wiatrolek, Jagoda Woda, Patryczek Płomyczek i ich przyjaciele pomagali odkrywać świat odnawialnej energii 6-latkom oraz uczniom klas I-III w lokalnych szkołach podstawowych. Organizatorem już piątej edycji programu jest EDP Renewables, inwestor farm wiatrowych w regionie.

Na dziesięciu lekcjach w Jarczowie i Tyszowcach dzieci mogły poznać bliżej odnawialne źródła energii (słoneczną, wiatrową, geotermalną i pochodzącą z biomasy), ale to nie wszystko. Najmłodsi przekonali się, jak ogromne znaczenie odgrywa energia w naszym codziennym życiu, czym różnią się źródła odnawialne od nieodnawialnych oraz jak bezpiecznie korzystać z prądu. Wszystko w asyście niezwykłych bohaterów programu – kolorowych postaci nawiązujących swoim wyglądem do reprezentowanych przez nich rodzajów energii.
– Podczas realizacji zajęć koncentrujemy się na nauce przez praktykę, która jest kluczowa do zaznajomienia uczniów z prezentowanymi treściami i ich utrwalenia. Jednocześnie scenariusz lekcji opiera się na zabawie, do której zachęcamy uczniów, poruszając wszystkie aspekty programu: od odkrywania zielonych źródeł energii po znaczenie odpowiedzialnego korzystania z niej. Dzięki temu dzieci świetnie się bawią, a dodatkowo uczą troski o środowisko naturalne – wyjaśnia Alicja Jackowiak, prowadząca zajęcia.
Spotkania z energią
Projekt „Twoja Energia” i prowadzący zajęcia odwiedzili gminy Jarczów i Tyszowce już po raz kolejny. Zaangażowanie dzieci i nauczycieli pokazuje, że temat odnawialnej energii cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a same lekcje są ciekawym doświadczeniem.
– Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia. Dzieci mają szansę nauczyć się czegoś nowego, odkryć nieznane, ale również spojrzeć na znane im wiatraki zupełnie innej perspektywy – podsumowuje Justyna Skowyra, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyszowcach.
O EDP Renewables (EDPR)
EDP Renewables (Euronext: EDPR) to globalny lider sektora odnawialnych źródeł energii oraz czwarty pod względem wielkości producent energii wiatrowej na świecie. Posiadając odpowiedni poziom inwestycji, najwyższej jakości aktywa i jedne z największych na rynku zdolności produkcyjne, EDPR poddano w ostatnich latach ogromnemu rozwojowi. Firma obecnie działa na 14 międzynarodowych rynkach (w Belgii, Brazylii, Kanadzie, Kolumbii, Francji, Grecji, Włoszech, Meksyku, Polsce i Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA). Energias de Portugal, S.A. („EDP”), największy udziałowiec EDPR, jest globalną firmą z branży energetycznej oraz liderem tworzenia wartości, innowacji i zrównoważenia. Od 11 lat EDP nieprzerwanie znajduje się na Indeksie Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones.
Więcej informacji znajduje się na www.edpr.com

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *