RACHANIE Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości [FOTO]

W bieżącym roku obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęto już w czwartek, tj. 9 listopada, koncertem pieśni legionowych i patriotycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Rachaniach. Gminną akademię patriotyczną zorganizowano tradycyjnie w dniu 11 listopada w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Rachaniach.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Rachaniach przygotowani przez panią Annę Adamczuk i pana Piotra Romańczuka. Uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny przedstawiający dzieje historii Polski od czasów zaborów. Program uświetniła również Gminna Orkiestra Dęta z GOK w Rachaniach, która zaprezentowała koncert pieśni patriotycznych i oprawę muzyczną mszy świętej.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Żdan. Msza św. w intencji Ojczyzny została odprawiona przez miejscowych księży, proboszcza ks. Krzysztofa Kłosa i wikariusza ks. Tomasza Rybińskiego. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele samorządu lokalnego, grono pedagogiczne, strażacy, harcerze, poczty sztandarowe i mieszkańcy gminy Rachanie. Wszyscy obecni mogli odczuć dumę z pięknych kart naszej historii.

[print_gllr id=18396]

mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.