RACHANIE Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej

Kolejny, towarzyski turniej piłki siatkowej Rachanie 2020 stał się faktem. Organizacja turnieju powoli staje się tradycją, co bardzo cieszy lokalnych miłośników siatkówki. Dzięki życzliwości władz gminy z Panem Wójtem Romanem Miedziakiem na czele przy ogromnym wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury po raz kolejny udało się zorganizować i przeprowadzić turniej. Jak co roku cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, a chętnych do wzięcia w nim udziału jak zwykle nie brakowało. Niestety liczba miejsc jest ograniczona. W tym roku w turnieju udział wzięły reprezentacje gmin z Tyszowiec, Telatyna oraz drużyna miejscowa z Rachań. W ostatniej chwili wycofała się drużyna z Przewodowa.

            Zmagania sportowe były od samego początku do końca bardzo zaciekłe i przebiegały w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. Na pierwszy ogień naprzeciw siebie stanęły drużyny z Rachań i Telatyna. Po bardzo emocjonującym meczu i tie-breaku wyższość drużyny z Telatyna musieli uznać gospodarze. Następnie kolejne 5 setów zafundowali sobie reprezentacje z Rachań i Tyszowiec. Tym razem siatkarzom             z gminy Rachanie udało się „wrócić z dalekiej podróży” i po przegraniu pierwszych dwóch setów odwrócić losy meczu by ostatecznie wygrać 3:2. Mecz drużyn z Telatyna i Tyszowiec był równie zacięty  i emocjonujący. W stosunku setów 3:1 zwycięsko z tej potyczki wyszedł Telatyn, który ostatecznie zajął    I miejsce w turnieju. Dla Tyszowian oznaczało to, że muszą oni zadowolić się najniższym stopniem podium. II miejsce przypadło zatem drużynie Rachań. Po wielu godzinach rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy rywalizacji opuszczali salę sportową w Rachaniach w bardzo dobrych humorach i z uśmiechem na twarzy. Otrzymali oni okazałe puchary ufundowane przez Wójta Gminy. Organizatorzy zapewnili także poczęstunek w formie kawy, herbaty oraz smacznego bigosu.

            Turniej był bardzo wyrównany i o ostatecznych wynikach decydowały drobne błędy, wynikające ze zmęczenia lub braku szczęścia. Ekipy, którym nie udało się zwyciężyć zapowiedziały chęć rewanżu w kolejnych tego tupu turniejach.                                             

Radosław Miedziak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.