SPORT

SPORTY WALKI Gardzioła Mistrzem Polski

Ogromnym sukcesem dla Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce oraz współpracującego z nim Klubu Sportowego Agros Zamość zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym.

DSC_0076
Mistrzem Polski w kategorii wagowej do 73 kg został wychowanek trenera Daniela Chwastka – Adam Gardzioła.
Tyszowianin nie dał swoim rywalom żadnych szans wygrywając wszystkie swoje walki w pierwszej rundzie przed czasem, nie tracąc w całym turnieju ani jednego punktu.
W walce finałowej Adam zmierzył się z zawodnikiem z Warszawy, Wojciechem Miturą. Gardzioła pewnie pokonał swojego zawodnika 11:0.
W Mistrzostwach Polski, które odbyły się 27-29 listopada 2015 roku w Raciborzu startowało 246 zawodników z 55 z całego kraju. Adam zdobył jedyny złoty medal dla województwa lubelskiego, sytuacja się powtórzyła gdyż w poprzednim roku inny wychowanek trenera Daniela Chwastka, Jakub Antoszewski również zdobył jedyny medal dla naszego województwa.

DSC_0079
– Tytuł Mistrza Polski w Zapasach to ogromny sukces dla naszej małej społeczności oraz naszego młodego zawodnika, któremu złoty medal wręczał mistrz olimpijski w zapasach z Atlanty Ryszard Wolny. Adam w tym roku nie przegrał żadnej walki i pewnie wygrywał wszystkie Puchary Polski w Zapasach. Warto, również dodać, że w tym roku ten młody zawodnik zdobył również tytuł Mistrza Polski Młodzików w Sumo i został Vice Mistrzem Europy Młodzików w Sumo. Sukces Gardzoły jest wynikiem jego ciężkiej pracy oraz talentu. Warto również dodać, że w dużym stopniu do tego sukcesu przyczynili się jego sparing partnerzy Jaku Darmochwał oraz Jakub Antoszewski jak i to, że Adam jest uczniem klasy sportowej w tyszowieckim gimnazjum gdzie z powodzeniem może pogodzić naukę ze sportem. Korzystając z okazji zapraszam dzieci i młodzież do udziału w treningach sportów walki organizowanych przez nasz klub. Dzieci nie tylko poprawią swoją sprawność i nabiorą pewności ale również będą miały szansę pójść w ślady medalistów Mistrzostw Świata, Europy i Polski, którzy trenują w naszym tyszowieckim klubie – mówi trener Daniel Chwastek.
mat. nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *