Tomaszów Lubelski

TOMASZÓW Spotkanie u diabetyków

26 listopada 2015 roku po raz kolejny spotkali się członkowie Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Tomaszowie Lubelskim.
Stowarzyszenie od wielu lat prężnie działa na terenie miasta i wspiera chorych na cukrzycę.
Dzięki szeroko rozumianej współpracy m.in. z lekarzami i ekspertami, diabetycy mogą na co dzień bezpiecznie funkcjonować ze swoją chorobą.
Ostatnie spotkanie miało na celu omówienie spraw bieżących stowarzyszenia a także poruszenie tematu powołania oddziału terenowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków z oddziałem w Zamościu.
Obecnie tomaszowskie „cukiereczki” (jak o sobie mówią diabetycy) podlegają pod zarząd główny w Lublinie. – Chcielibyśmy wyjść ze struktur zarządu oddziału wojewódzkiego i utworzyć struktury rejonowe. Znacznie usprawniłoby to nam pracę – tłumaczy Karol Kosiacki – prezes tomaszowskich diabetyków.
Ponadto Karol Kosiacki od lat zabiega także o to, by w Tomaszowie powstała Szkoła Cukrzycy taka, na miarę tej tarnogrodzkiej. Diabetycy współpracują także z lekarzami diabetologami z Ukrainy.
Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Tomaszowie Lubelskim pochwalić się może kompleksowym wsparciem chorych na cukrzycę. Każdy może zapisać się do stowarzyszenia i korzystać z prelekcji, wykładów, badań i porad.
Cukrzycy korzystali już między innymi z badań słuchu, badania gęstości kości, badań stopy cukrzycowej.
Podkreślić należy, że chorzy otrzymują bezpłatne glukometry czy drukowane materiały informacyjne dotyczące choroby.
Na ostatnim spotkaniu Wojciech Michałowski z firmy Bayer prezentował najnowszej generacji glukometry Contour Plus. Takie też urządzenia diabetycy dostali do swojej dyspozycji bezpłatnie.
Redakcj@/fot. TPI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *