Telatyn

TELATYN Kopciuszek w Telatynie

8 marca 2016 roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach zaprezentowały swe aktorskie zdolności przed najmłodszą widownią i wystąpiły z przygotowaną przez siebie sztuką teatralną ,,Kopciuszek” opartą na dziele autorstwa braci Grimm.
Przedstawienie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Telatynie, gdzie obejrzały je przedszkolaki oraz dzieci z klasy I–III.
Panie z KGW sprawiły dzieciakom niemałą atrakcję – piękne, bajkowe i kolorowe stroje oraz dobrana do przedstawianych fragmentów sztuki scenografia przeniosła dzieci w krainę bajek, czego wyrazem były nie tylko gromkie brawa ale również szeroki uśmiech na buzi. Na szczególne uznanie zasłużyły bowiem nie tylko piękne stroje ale również własnoręcznie wykonane obrazy, odzwierciedlające mieszkanie wdowy czy też królewski zamek. Niemałą atrakcję stanowiła również wykonana przez panie kareta Kopciuszka, którą dzieci po przedstawieniu mogły się przejechać. Sama zaś sztuka w doskonały sposób odzwierciedlił znane dzieciom kwestie z bajki, gdyż niejednokrotnie podczas jej trwania włączały się one w poszczególne role pomagając np. wróżce czarować. Również aktorzy zostali doskonale dopasowani do poszczególnych ról. W poszczególne osoby z bajki wcieliły się panie: Małgorzata Bryk jako Kopciuszek, Izabela Kozak jako Wdowa z Mądralina, Janina Gawlik jako córka Haneczka, Iwona Żołnierzów jako córka Kasieńka, Halina Szczerbińska jako wróżka, Małgorzata Roguska jako książe, Stefania Romańczuk jako król, Barbara Ratyna jako królowa, Elżbieta Stąsiek-Witkowska jako Herold oraz Anna Kucharska, Teresa Gala i Jolanta Rogulska jako trzy damy.
mat. UG Telatyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *