TELATYN Zajechał mu drogę, miał prawie 4 promile

Mieszkaniec gminy Telatyn zabrał kluczyki nietrzeźwemu kierującemu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Policjanci ustalili, że 52-letni kierowca volvo miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali pijanemu kierowcy prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w czwartek w południe. Z ustaleń policjantów wynika, że  mieszkaniec gminy Telatyn jadąc samochodem na trasie Suszów – Liski podczas manewru wyprzedzania volvo, został przez niego niemalże zepchnięty na lewe pobocze. Mężczyźnie udało się wyprzedzić kierowcę volvo, po czym zmusił go do zatrzymania. Podejrzewając, że może być pod działaniem alkoholu, zabrał mu kluczyki i powiadomił policję.

Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że w organizmie 52-latka z gminy Września jest prawie 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu prawo jazdy, a o konsekwencjach jazdy na „podwójnym gazie” wkrótce zadecyduje sąd.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Pijany kierowca musi liczyć się  również z dotkliwą karą finansową.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.