TOMASZÓW Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 51-latek z gminy Tomaszów Lubelski, który w takim stanie kierował samochodem marki Ford. Styl jazdy kierującego i problem z utrzymaniem auta na jednym pasie ruchu zwrócił uwagę jadącej za nim kierującej. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek przed godziną 15:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicą Zamojską w Tomaszowie Lubelskim może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Osobę zgłaszającą zaniepokoił styl jazdy kierującego fordem, który miał ewidentny problemy z utrzymaniem pojazdu na jednym pasie ruchu. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego przebadał kierującego fordem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 51-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania, za co wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

inf. KPP w Tomaszowie Lubelskim 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.