TOMASZÓW Awansowały w olimpiadzie ZUS

Uczennice tomaszowskiego liceum awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W styczniu rozwiążą test, który zdecyduje, kto będzie reprezentował województwo lubelskie w ogólnopolskim finale konkursu.

Olimpiada to część „Lekcji z ZUS”, edukacyjnego projektu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Daje on młodym ludziom wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń – o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy. Laureaci olimpiady mogą liczyć na indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele uczelni i nagrody rzeczowe. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady zwalnia też uczniów z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Szkolny etap olimpiady odbył się pod koniec listopada przez internet. Do kolejnej tury konkursu zakwalifikowała się młodzież z dwudziestu szkół w regionie. W etapie wojewódzkim wezmą udział między innymi uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Lubelskim. O awans do finału powalczą w trzyosobowym zespole, reprezentującym szkołę.

W tegorocznej edycji olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział prawie 35 tys. uczniów z 947 szkół w Polsce. Więcej o projekcie na stronie www.zus.pl/edukacja i na stronie olimpiady na Facebooku.

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.