Tomaszów Lubelski

TOMASZÓW Dzień Animatora Kultury

W sali reprezentacyjnej dawnego Sejmiku Powiatowego w dniu 6 czerwca 2016 rok burmistrz miasta – Wojciech Żukowski spotkał się z osobami tworzącymi kulturę w Tomaszowie Lubelskim z okazji Dnia Pracownika i Animatora Kultury.
Uroczystość uświetnił występ finalistów VIII Konkursu i Festiwalu Poezji Śpiewanej “Stachuriada”: Julia Jadczyszyn w utworach: „Może się stanie raz jeden cud” Edwarda Stachury oraz „Rzeczka” Juliana Tuwima z muzyką Witolda Lutosławskiego, Maria Suchodolska zaśpiewała: „Modlitwę dziewczyńską” Darka Malejonka oraz „Dworzec” Maryli Rodowicz oraz Judyta Denys i Kamila Gałan zaprezentowały utwory: „Odezwij się” Edwarda Stachury oraz „Ludzkie gadanie” Agnieszki Osieckiej.
Następnie dyrektorzy – Dariusz Krech oraz Tomasz Zieliński dokonali podsumowania działalności miejskich instytucji kultury za 2015 r.
Na zakończenie Burmistrz Miasta wręczył okolicznościowe dyplomy uznania i listy gratulacyjne za wkład pracy i zaangażowanie na rzecz upowszechniania kultury i animowanie społeczności lokalnej w Tomaszowie Lubelskim.
mat. UM w TL/na zdjęciu Mirosław Tereszczuk – prezes Tomaszowskiego Towarzystwa Regionalnego im. dra Janusza Petera w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *