TOMASZÓW Dzień Dawcy Szpiku

18 października 2016 roku w Zespole Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim odbyła się „Komórkomania” (Dzień Dawcy Szpiku Kostnego).
Akcja została zorganizowana przez wolontariuszy działających w Internacie oraz członków Szkolnego PCK przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.
Akcja rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego została poprzedzona prelekcjami na temat leczenia nowotworów krwi, rozwieszono plakaty informacyjne dotyczące sposobów pobierania szpiku, a także o terminie realizacji powyższej akcji. Rozdawane były, przez wolontariuszy ulotki informacyjne na temat sposobów i procedur oddawania szpiku kostnego. Wyświetlano także filmik zachęcający osoby pełnoletnie do wzięcia udziału w powyższej akcji.
W sumie zarejestrowało się 20 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Była to już druga taka akcja przeprowadzona w tym roku kalendarzowym w naszej szkole. Pierwsza odbyła się 7 kwietnia b.r. i wówczas zarejestrowało się 49 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Za pomoc w zorganizowaniu akcji organizatorzy składają podziękowania: dyrektorom Zespołu Szkół nr 3 – Ireneuszowi Romaszko oraz Monice Bednarz, wolontariuszom działającym w Internacie Zespołu Szkół nr 3: Marcie Gajewskiej, Marzenie Steć, Magdalenie Marszalec, Katarzynie Wawrzusik, Dorocie Kwiatkowskiej, Aleksandrze Wawrzusik oraz Sylwii Kuli, a także członkom PCK: Bartłomiejowi Patro, Weronice Lizak, Weronice Leszczuk, Oliwii Krawiec, Natalii Dudzie i Hubertowi Prociewiczowi.
Podziękowania składają opiekunowie i koordynatorzy akcji: Małgorzata Szałapaj i Małgorzata Wirowska-Ostrówka.
mat. ZS nr 3 w TL

14681628_1824861841128854_6220862240093975339_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.