TOMASZÓW „Ile waży św. Mikołaj”

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim wzięły udział w V edycji ogólnopolskiego konkursu charytatywnego „Ile waży św. Mikołaj”, organizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Celem konkursu była:

  • promocja postaci prawdziwego św. Mikołaja, biskupa Miry, jako patrona dzieci i młodzieży,

  • promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo,

  • wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży,wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, która prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i młodzieży z terenu parafii św. Mikołaja w Lublinie.W szczególności wsparcie działalności placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci i ośrodka młodzieżowego, które działają w budynkach starej plebani kościoła św. Mikołaja w Lublinie.

Akcja trwała od 28 października do końca listopada 2019 r. i polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze . Bilon (monety od 1gr do 5zł) był zbierany wśród dzieci i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Bilon można było wrzucać do pojemników opatrzonych etykietą konkursową i ustawionych w każdej z sal.

W naszym przedszkolu zebraliśmy prawie 80 kilogramów bilonu, w kwocie 1296,45 zł. Pieniądze zostały zważone i zliczone, i przesłane do siedziby organizatora konkursu. Bilon posłuży do ważenia św. Mikołaja dnia 8 grudnia 2019 r w Lublinie, podczas Wielkiego finału akcji.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola za udział w tak szczytnej inicjatywie.

Renata Detko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!