NASZ PATRONATTomaszów Lubelski

TOMASZÓW „Maciusiowy” zawrót głowy

Niemal cały tydzień Niepubliczne Przedszkole Językowo-Artystyczne „Król Maciuś Pierwszy”, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Little Oxford” oraz Szkoła Języków Obcych „COM” w Tomaszowie Lubelskim gościły w ramach współpracy z AIESEC – zagranicznych studentów.
Artystyczno-dydaktyczne powitanie „zgotowali” uczniowie Oxfordu pod opieką nauczyciela świetlicy pani Agnieszki Bełz, którzy wprowadzili wszystkich w klimat Singapuru i Indii.
Przedszkolaki miały okazję, by poznać elementy kultury, tradycji i historii obu tych państw. Ayushi, bo tak miała na imię przedstawicielka jednego z najbardziej zaludnionych krajów świata, zapoznała milusińskich ze światem zwierząt( m.in.: słoń, tygrys, lampart, nosorożec, kobra, pyton) i roślin Indii ( bambus, akacja, herbata – największy producent na świecie), opowiedziała o potrawach silnie aromatyzowanych przyprawami np.: imbir, chilli, kolendra, kardamon, kurkuma, gałka muszkatołowa czy cynamon. Palce lizać! Po tych wszystkich pysznych tematach nastał czas na ruch i to ruch taneczny. Okazuje się bowiem, że taniec dla Hindusów jest darem, to sposób wyrażania emocji. Postrzegany jest jako sztuka, którą studentka zaprezentowała również nam. Radości nie było końca, dzieci wiernie odwzorowywały wszystkie ruchy rąk i dłoni, gesty i mimikę czarując wszystkich taneczną opowieści. Nie mogło zabraknąć relacji, nagrań cz zdjęć o sporcie w Indiach: hokeju na trawie, krykiecie i piłce nożnej. Następnie Ayushi przeniosła nas w świat filmu Bollywood, który zachwyca magią kolorów, muzyki i scenografii.
Yolanda, koleżanka z Singapuru od pierwszych chwil zyskała sympatię i przychylność dzieci. Z uśmiechem opisywała i dokumentowała klimat Singapuru, który ku zdziwieniu najmłodszych okazał się jednorodny ( w zasadzie nie wyróżnia się pór roku), zwróciła uwagę na istotę porządku i estetyki w tym jednym z najmniejszych, ale i najzamożniejszych państw na świecie. – My też sprzątamy! – dodał popierając słuszną ideę Maciuś. Studentka zachęciła wszystkich do odwiedzin singapurskiego ogrodu zoologicznego, który okrzyknięty został jednym z najlepszym zoo na świecie. Dlaczego? Pięknie zaaranżowana przestrzeń, w większości brak klatek dla zwierząt, prawdziwa natura na wyciągnięcie reki.
Na koniec sprawdzenie wiadomości, a więc test dla dzieci z wiedzy o omawianych krajach. Wzmocnienie pozytywne w postaci drobnych łakoci z Indii i Singapuru zachęciły wszystkich do rywalizacji, pozytywnej rywalizacji. Było słodko!
Jak ten czas szybko płynie… Pewnie inne dzieciaki z niecierpliwością oczekują gości z Indii i Singapuru. Milo było Was poznać, do zobaczenia kiedyś…
Zainspirowani nowymi wiadomościami, oczekujemy kolejnych wieści z innych krajów. Jakich? Też jestem ciekawa.
[print_gllr id=6392]
Ewelina Pleskacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *