EdukacjaTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Mariusz Skinder najlepszy z ortografii

2 marca 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, zorganizowano II edycję konkursu „Tomaszowskie Dyktando”.
Był to nie tylko sprawdzian własnych umiejętności, ale przede wszystkim dobra intelektualna zabawa i rozrywka.
W konkursie rywalizowało 70 osób w tym młodzież i dorośli. O tytuł „Tomaszowskiego Mistrza Ortografii” walczyli uczniowie tomaszowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W ramach popularyzacji języka polskiego kilka osób uczestniczyło w dyktandzie poza konkursem: Wojciech Żukowski, Jan Kowalczyk, Tomasz Zieliński, Anna Pankiewicz, Jerzy Wereszczak, Anna Pitura, Stanisław Cisło.
Nad przebiegiem dyktanda i oceną czuwało jury w składzie: Małgorzata Piwko, Marta Świderek, Danuta Gęborys, Beata Grela, Anna Wolczyk.
Spośród wszystkich uczestników tytuł „Tomaszowskiego Mistrza Ortografii” zdobył Mariusz Skinder, uczeń Zespołu Szkół nr 1. II miejsce ex aequo zajęły Patrycja Pisarczyk i Karolina Berdechowska z Zespołu Szkół nr 2.
Chociaż prawo konkursu jest bezwzględne i tytuł mistrza ortografii mógł trafić tylko do jednej osoby, dla organizatorów zwycięzcami są wszyscy, którzy zmierzyli się w tomaszowskim dyktandzie.
Po ciężkich próbach ortograficznych i w oczekiwaniu na wyniki wszyscy uczestnicy mogli odetchnąć, pokrzepiając się słodyczami podarowanymi przez sponsora –  Firmę KRAWPAK. Organizatorzy dziękują także Zamiejscowemu Wydziałowi KUL za pomoc w organizacji imprezy.
Organizatorzy zapowiadają trzecią edycję konkursu w przyszłym roku.
mat. MBP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *