Tomaszów Lubelski

TOMASZÓW Noc bibliotek

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury.
Tomaszowska biblioteka 4 czerwca 2016 roku przyłączyła się to tej akcji zapraszając na popołudnie, wieczór i noc dzieci i młodzież.
Na nocne spotkanie przybyły także harcerki z 43 DSH z Bełżca. Wystartowano o godz. 16.00, koniec nastąpił o 8.00 rano 5 czerwca 2016 r.
Młodzież z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającym przy bibliotece przygotowała dla najmłodszych inscenizację bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, po czym odbył się bal a Królewicz ze Śnieżką poczęstowali wszystkich „Śnieżkowymi lodami”.
Dla dzieci kl. I-III odbył się konkurs pięknego czytania wierszy Jana Brzechwy. Nie zabrakło na nocce postaci z bajek: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Kota w Butach i zagadek z nimi związanych. Przygotowano również wiele gier i zabaw integracyjnych chętni mogli obedrzeć film „Magiczne Drzewo”.
Dzieci i młodzież uczestnicząca w „nocce bibliotecznej” mieli okazję do bezpłatnego obejrzenia wystawy czasowej „Wyjątkowego skarbu biżuterii z X wieku” w Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Lubelskim.
Było też nocne czytanie, oglądanie filmów oraz tańce integracyjne. Atrakcji nie zabrakło do białego rana, a noc okazała się zdecydowanie za krótka!
mat. MBP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *