Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Nowi policjanci już po przysiędze

Lubelski garnizon policji wzmocnił wczoraj (10 marca 2016 roku) swoje szeregi. 98 nowo przyjętych funkcjonariuszy podczas uroczystej ceremonii wypowiedziało słowa roty ślubowania.
Służbowe legitymacje wręczył im Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej. Podczas dzisiejszej uroczystości 15 funkcjonariuszom z naszego garnizonu wręczone zostały listy gratulacyjne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i zaangażowania dla dobra obywateli i ojczyzny.
Dzisiejszy nabór nowych funkcjonariuszy jest pierwszym w tym roku. Dziewięćdziesięciu ośmiu policjantów zebranych na uroczystym apelu ślubowało „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach Policji Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej. W uroczystości wzięła udział także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu.
Wśród nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy są 23 kobiety.
W gronie policjantów przeważają absolwenci studiów wyższych o kierunkach takich jak np. administracja, prawo, czy bezpieczeństwo wewnętrzne. Największą ilość punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskał post. Michał Sapalski przyjęty do KMP w Lublinie.
Każdy z przyjętych do służby policjantów wcześniej musiał przejść kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Obejmowało ono m. in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w szkole policyjnej, policjanci będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa.
Młodzi funkcjonariusze zasilą komendy w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Krasnymstawie, Lubartowie, Łukowie, Parczewie, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku, Tomaszowie Lubelskim a także Oddział Prewencji Policji.
Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia listów gratulacyjnych Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 funkcjonariuszom naszego garnizonu, którzy w swojej służbie wykazali się odwagą, męstwem i zaangażowaniem dla dobra obywateli i ojczyzny.
Wyróżnieni funkcjonariusze to:
st. asp. Tomasz Łukasik i st. sierż. Ilona Działa z KMP w Lublinie; sierż. Marek Chyl z KMP w Zamościu; mł. asp. Daniel Mróz, sierż. szt. Mariusz Musialik i sierż. szt. Łukasz Pecyna z KPP we Włodawie; asp. szt. Mariusz Dębowski i asp. Albert Pieniak z KPP w Łukowie; mł. asp. Łukasz Kubiś, sierż. szt. Marcin Lewandowski i sierż. Danuta Woszczek z KPP w Puławach; asp. szt. Jacek Wrzyszcz i sierż. szt. Tomasz Łebko z KPP w Biłgoraju; st. asp. Radosław Krystkowiak z KPP w Hrubieszowie a także st. post. Łukasz Kucharski z OPP w Lublinie.
Zarówno przyjętym do służby nowym policjantom, jak i tym wyróżnionym, serdecznie gratulujemy
mat. KWP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *