Polityka / SamorządTomaszów Lubelski

GMINA TOMASZÓW Mają solary

16 października zakończyły się prace związane z realizacją projektu pod nazwą „Montaż instalacji solarnych w Gminie Tomaszów Lubelski”, który dotyczył budowy kolektorów słonecznych na budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Szarowoli oraz budynku wielorodzinnym wspólnoty mieszkaniowej w Łaszczówce przy ulicy Tomaszowskiej.
Projekt zrealizowany został w ramach otrzymanego przez gminę Tomaszów Lubelski dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej, którego wartość wyniosła ponad 303 000,00 zł.
W ramach realizacji założonego projektu zbudowano mikroinstalacje prosumenckie w miejscowościach Szarowola i Łaszczówka.
Innowacyjność projektu wiąże się z przede wszystkim z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, Dla mieszkańców objętych projektem to także zmniejszenie kosztów utrzymania gospodarstw domowych.
Za ogłoszenie przetargu oraz realizację projektu odpowiadała gmina Tomaszów Lubelski.
Kolektory słoneczne posłużą ponad 300 odbiorcom, w tym Uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Szarowoli oraz mieszkańcom wspólnoty mieszkaniowej w Łaszczówce.
mat. UG w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *