TOMASZÓW Wolontariusze Szlachetnej Paczki (sylwetki)

Tomaszowska drużyna superbohaterów jest już w komplecie, a praca nad kolejną edycją SZLACHETNEJ PACZKI w Tomaszowie Lubelskim wrze!
Wolontariusze od kilku tygodni odwiedzają rodziny. 21 listopada nastąpi otwarcie bazy rodzin.
Już niedługo kolejne rodziny otrzymają od naszych lokalnych bohaterów iskierkę nadziei i radości, którymi zechcą podzielić się z nimi wolontariusze i mieszkańcy powiatu.
Jednak to nie wszystko! Nad II edycją Tomaszowskiej SZLACHETNEJ PACZKI patronat objęli: Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk, Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski oraz Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz.
Serdecznie dziękujemy i nie możemy doczekać się owocnej współpracy!
Informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl
Zainteresowanych projektem zapraszamy na fanpage SZLACHETNA PACZKA – TOMASZÓW LUBELSKI na fb: www.facebook.com/szlachetnapaczka.tomaszowlubelski
W sprawie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z Liderem Rejonu Tomaszów Lubelski: Magdalena Malec-Tereszczuk, tel. 791 701 874, e-mail: malec.magdalena@gmail.com.
Kontakt z mediami: Katarzyna Wywrocka, tel. 508 102 801, e-mail: kwywrocka@gmail.com
KW – Asystent ds. promocji
Poniżej przedstawiamy sylwetki wolontariuszy tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki Rejon Tomaszów Lubelski.

malec.tereszczuk.magdalenaMagdalena Malec-Tereszczuk – Lider Rejonu Tomaszów Lubelski, Wolontariusz
W Szlachetnej Paczce po raz drugi.
Spontaniczna, uśmiechnięta, pomysłowa, typ społecznika. Absolwentka Akademii Rolniczej, zawodowo od kilku lat związana z branżą dziennikarską i wydawniczą.
Od roku 2009 zaangażowana w prace społeczne. Od tego czasu wzięła udział w kilku ważnych projektach:
– wolontariusz w Grupie Nieformalnej „Koszarniacy” w Tomaszowie Lubelskim, (zrealizowane projekty: “Świetlica pod chmurką” (2009 rok), “Od świetlicy do piaskownicy” 2010 rok (w ramach projektu powstał na Koszarach plac zabaw),
– wolontariusz, korepetytor, pomoc w nauce dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych (2011 rok)
– wolontariusz, projekt “Nasz ogródek sensoryczny” realizowany przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim (2013 rok)
– wolontariusz Fundacji LOTTO “Milion Marzeń”, projekt “Milion Uśmiechów” – w ramach projektu powstał plac zabaw na Parcelach/skrzyżowanie ul. Leśnej/Wyzwolenia (2014 rok).
– wolontariusz Fundacji LOTTO “Milion Marzeń”, projekt „Boisko dla Dwójeczki – w ramach projektu powstało boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w TL
– autor projektu „Doposażenie placu zabaw „Milion Uśmiechów”. Projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego (2015 rok)
– obecnie beneficjent projektu Liderki Roztocza Tomaszowskiego realizowanego przez LGD Roztocze Tomaszowskie (do 11.2016 roku)
Dlaczego Szlachetna Paczka? – Projekt zainteresował ją już kilka lat temu, jednak kiedy tylko pojawił się ks. Witek, który “przygarnął” Paczkę do Tomaszowa, od razu wstąpiła do drużyny.
Działa w myśl zasady: co dajesz – otrzymujesz, co zasiejesz – zbierzesz.
„Szczebelek po szczebelku, ostrożnie i z wielką precyzją wspina się od lat po drabinie czynienia dobra. Dołączyła do Paczki, bo wie, że dzięki niej wejdzie na jeszcze wyższy poziom pomagania. Kocha ludzi, kocha dobro, kocha dzielić się uśmiechem. Wierzy, że kiedyś jej drabina szlachetności sięgnie nieba!
Dobro zawsze powraca i to podwójnie! Wszyscy jesteśmy Paczką!” – mówi Magda.

Natalia Byra – Lider Zespołu, Wolontariusz
Jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie (Integracja i Bezpieczeństwo Europejskie).
Uwielbia muzykę oraz śpiew. Jej hobby jest wizaż i stylizacja, jak mówi: „Warto mieć w życiu kilka dróg do wyboru”.
W Szlachetnej Paczce jest drugi rok. Paczka daje jej coś w zamian, nie chodzi tu oczywiście o rzeczy materialne, jednak o to, iż pomaga jej odnaleźć prawdziwą siebie.
„Szlachetna Paczka to coś wyjątkowego, ponieważ pomaga zaspokoić konkretne potrzeby dobrze dobranych rodzin. To „mądra pomoc”, która daje więcej szczęścia w dawaniu, aniżeli w braniu”.
Spotkania z rodzinami dają jej satysfakcję i ogrom radości.
„Zachęcam, aby stać się bohaterem i wspomóc potrzebujących z naszych rodzin. To naprawdę wspaniałe uczucie – mówi Natalia”.

lisiecka_monikaMonika Lisiecka – Lider Zespołu, Wolontariusz
Umysł ścisły i artystyczna dusza. Zawodowo spełnia się pracując w dziale finansowo-księgowym, po godzinach żyje w trybie slow-active life.
Zafascynowana muzyką, zwłaszcza wykonywaną na żywo. Miłośniczka fotografii, rozwoju osobistego i zdrowego stylu życia. Lubi wyzwania i lubi pomagać.
„Życie nie tylko po to jest, by brać…”

biszczanik_barbaraBarbara Biszczanik – Wolontariusz
Mama, kocha podróże, lubi przebywać z ludźmi i z nimi rozmawiać, uwielbia sport, jest sympatyczna i zawsze uśmiechnięta.
O Paczce mówi „Razem można więcej, zawsze też łatwiej jest wspólnie pomóc”. W Paczce jest już drugi rok.

bednarz_witoldWitek Bednarz – Koordynator ds. Logistyki w woj. lubelskim, Wolontariusz
Witek jest księdzem, od czterech lat pracuje w Tomaszowie Lubelskim.
W Paczce jest po raz drugi. W ubiegłym roku był liderem Tomaszowskiej Drużyny, w tej edycji pełni funkcję Koordynatora do spraw Logistyki w woj. lubelskim.
Oprócz tego jest pomysłodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszej diecezji.
Uwielbia jeździć rowerem, w tym roku byłe m.in na 30-dniowej samotnej wyprawie na Nordkapp (północna Norwegia).
Uwielbia Paczkę za ludzi, którzy ją tworzą, ich niesamowitą energię i chęć przekraczania siebie po to by dotrzeć z mądrą pomocą do potrzebujących.

wywrocka_katarzynaKatarzyna Wywrocka – Asytent ds. Promocji, Wolontariusz
Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej (UMCS w Lublinie). Prowadzi działalność gospodarczą związaną z fotografią, która jest jest sposobem na życie.
Nie wierzy w przypadki. Przypadkiem więc nie jest też to, że zaangażowała się w Szlachetną Paczkę. Z tą myślą nosiła się już od roku.
Najbardziej wyczekuje na moment, w którym wraz z innymi SuperW obdaruje nie tylko paczkami, ale być może uśmiechem i nadzieją potrzebujących.
Uważa, że uporem, małymi kroczkami i nutką szczęścia można osiągnąć cel, który sobie wyznaczyliśmy.
Jej celem w Szlachetnej Paczce jest to, aby nauczyć innych szukania tego co w nich najlepsze i wyciśnięcia z nich 100 % radości i wiary w zmiany „na plus”, nawet tam, gdzie na pierwszy rzut oka nikt tego nie szuka.
Na co dzień gania z aparatem, ogląda thrillery i seriale psychologiczne, planuje przyszłość i wierzy w to, że jeszcze dużo do osiągnięcia przed nią.

staszewska_annaAnna Staszewska – Młodszy Specjalista ds. Opisów, Wolontariusz
Niedawno zdobyła tytuł inspektora do spraw BHP. Uwielbia Roztocze, góry i książki w szczególności twórczość Stefana Dardy.
Wiecznie uśmiechnięta optymistka lubiąca rozmawiać.
A w Szlachetnej Paczce najbardziej podoba jej się to, że tutaj konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi, no i oczywiście hasło: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”.

Wioleta Malinowska – Asystent ds. Logistyki, Wolontariusz
Empatyczna, uparta, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna).
Zakochana w Roztoczu i fotografii miłośniczka wycieczek motocyklowych.
Nadmiar czasu wolnego postanowiłam przeznaczyć Szlachetnej Paczce, by mądrze pomagać i udowadniać każdego dnia ludziom i sobie, że świat nie jest tylko zły, a po każdej burzy, kiedyś musi pojawić się słońce.
Wierzy, że dzięki Paczce będzie mogła dać iskierkę nadziei i uśmiech w czasie świąt potrzebującym rodzinom.
Uczy się żyć w myśl zasady „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje.” (JP II).

lisiecka_teresaTeresa Lisiecka – Wolontariusz
Wrażliwość na ludzkie cierpienie, otwartość na ludzi – szczególnie tych, którzy są w potrzebie oraz chęć niesienia pomocy sprawiły, że dołączyła do Drużyny Szlachetnej Paczki.
Nie wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze. „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje” – mówi Teresa.
Czasem jedno słowo, drobny gest, wspólnie spędzony czas wystarczą, by ktoś poczuł się ważny i uwierzył w siebie.
Dzięki takim pozornym drobiazgom ludzie odzyskują nadzieję oraz wiarę w lepsze jutro.
Dołączyła. Leci walczyć z biedą! I czynić dobro.

siarkiewicz_justynaJustyna Siarkiewicz – Wolontariusz
Maturzystka, uczy się I LO w Zamościu. Ponad 8 lat temu oddała swoje serce harcerstwu, od 2013 roku prowadzi drużynę harcerską “dwunastkę”.
Stale szuka pól służby i podejmuje się wyzwań zgodnie z dewizą “Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wy­maga­li.” (JP II).
Wolontariuszka, która zawsze chciała robić coś więcej.
W Paczce jest dzięki Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i swoim Przyjaciołom, których pracę obserwowała w poprzedniej edycji.
Szybko doszła do wniosku, że idee Szlachetnej są bliskie jej sercu, a wolontariat w SzP to kolejne wyzwanie, którego chce się podjąć.

krason_joannaJoanna Krasoń – Wolontariusz
Ma 18 lat, obecnie jest w klasie maturalnej w Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim na profilu mat-fiz.
Jeste typem romantyczki, dlatego lubi czytać i oglądać „romansidła”.
Nie miała okazji brać udziału w żadnym wolontariacie i dlatego, gdy usłyszała na lekcji religii o Szlachetnej Paczce od razu się zdecydowała by wstąpić do drużyny wolontariuszy.
Wybrała Paczkę, ponieważ jest to wspaniały projekt, który uczy, że można pomagać nie tylko materialnie ale także duchowo.
– Dajemy obcym nam ludziom nie tylko środki na przeżycie ale również siłę na przetrwanie, dajemy im wskazówki jak odszukać w sobie bohatera – i to jest właśnie najpiękniejsze w Szlachetnej Paczce – mówi Asia.
Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego!

bober_iwonaIwona Bober – Wolontariusz
Pedagog, mama dwójki wspaniałych chłopaków. Lubi czytać i chodzić po górach. Od lat wspiera rodziny w trudnym położeniu.
Pracując z dziećmi nauczyła się wytrwałości, uśmiechać bez powodu i osiągać rzeczy, które wydają się być nieosiągalne.
W Szlachetnej Paczce dlatego, że daje ona ludziom w potrzebie iskierkę nadziei na lepsze jutro.

pitura_witoldWitold Pitura – Wolontariusz
Nauczyciel ZSP w Podhorcach, radny Rady Powiatu Tomaszów Lubelski, prowadzi własnego bloga; „Witold Pitura – bliżej powiatu”, chętnie udziela się społecznie, organizuje imprezy sportowe, rekreacyjne, rodzinne i integracyjne, podejmuje inicjatywy na rzecz mieszkańców naszego regionu.
W swojej codziennej pracy dba o dobro dzieci, stara się również działać na korzyść środowiska lokalnego dbając o jego rozwój a w szczególności współpracuje z młodymi, aktywnymi ludźmi i lokalnymi stowarzyszeniami.
Szlachetna Paczka jest dla niego nowym wyzwaniem, które pozwoli mu zdobyć doświadczenie w wolontariacie a co się z tym wiąże, będzie mógł pomagać innym.

lasocha_krzysztofKrzysztof Łasocha – Wolontariusz Wspierający
Posiada duszę artysty, więc często lubi coś namazać czy pośpiewać z przyjaciółmi, ale najbardziej z tego wszystkiego lubi taniec w każdym wydaniu (planuje w przyszłości w miarę możliwości poznać i opanować jak największą jego ilość tj. towarzyskie, nowoczesne, itd.).
Pasjonuje się ludowizną dlatego też jest tancerzem w Zespole Folklorystycznym „Roztocze”.
Nie znosi nudy i stagnacji, a więc działa społecznie i często uczestniczy w różnego rodzaju akcjach.
Lubi poznawać nowych ludzi, wyjazdy/wycieczki  (najlepiej zagraniczne), a także skrzypce (choć nie umie na nich grać).

wazna_magdaMagda Ważna, ma 18 lat, chodzi do liceum „na górce” w Tomaszowie Lubelskim.
Obecnie jest w klasie maturalnej na profilu mat-fiz. Interesuje się fotografią i prowadzi bloga o tej tematyce.
Kilka razy uczestniczyła w wolontariacie więc gdy usłyszałam o Szlachetnej Paczce od razu wiedziała, że to coś dla niej 🙂
Przez 7 lat trenowała siatkówkę i całkowicie się jej oddawała. To ona nauczył ją pracy zespołowej, tego, że trzeba się nawzajem wspierać i sobie pomagać bo tylko dzięki temu można coś osiągnąć, wygrać!
Magda dlatego chce być SuperW!
– Wiem, że tak jak w siatkówce musimy się nawzajem wspierać i pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują a w zamian wygramy niezapomniane wspomnienia, nowe znajomości i poczucie spełnienia no i nie zapomnijmy o wielu uśmiechniętych buziach dla których wiele znaczy to co robimy 🙂
Wiem, że to będzie niezapomniana przygoda która może wnieść w moje życie coś niesamowitego, coś cudownego, coś czym będę chciała się dzielić z innymi zachęcając ich do podjęcia podobnej decyzji jak ja, bo wiem, że na pewno nie będą żałować – mówi Magda.

wos_gabrielaGabriela Woś – Wolontariusz
Ma 18 lat, jest w maturalnej klasie III LO w Zamościu na profilu matematyczno-informatycznym.
To właśnie z tymi dziedzinami chciałaby związać swoją przyszłość.
Jej pasją jest muzyka, uwielbia jeździć na koncerty i różnego rodzaju festiwale. Uwielbia również podróże, jej największym marzeniem jest wyjazd do Hiszpanii.
Jest osobą bardzo pozytywną, lubi kontakt z innymi ludźmi, nie ma problemu z otworzeniem się na innych. Lubi wyzwania i zadania w których może sprawdzić swój charakter i rozwijać swoje umiejętności.
Pomimo wielu obowiązków zdecydowała się na Szlachetną Paczkę, bo jest to wspaniały projekt, który daje innym nadzieję, radość, potrzebne środki do życia i wydobywa z każdego to, co najpiękniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.