SPORTTomaszów Lubelski

WROTKARSTWO 32 medale dla TUKS Roztocze w Torowych Mistrzostwach Polski

32 medale dla TUKS Roztocze w Torowych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach.

W dniach 12-14 maja 2017 r. na torze ARENA RSS Roztocze w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, II Ogólnopolskie Zawody Dla Dzieci o Puchar Roztocza 2017 oraz Torowe Mistrzostwa Polski Masters. W zawodach rywalizowało 161 zawodników w Mistrzostwach Polski, 14 w Mistrzostwach Polski Masters + 125 w kategorii  dzieci zawodników z Polski, Białorusi i Ukrainy. W ciągu trzech dni zawodów w ramach Torowych Mistrzostw Polski rozegrano po cztery konkurencje indywidualne /300 m na czas, bieg 3000 m na eliminacje, bieg 2000m/5000 m na punkty, sprint 500/1000m oraz biegi sztafetowe. W Mistrzostwach Polski najlepiej zaprezentowali się: Juniorka A – Aleksandra Hawryło, która zdobyła brązowy medal w konkurencji 300 m na czas, Junior B – Jan Żółkiewski, który zdobył 2 złote i 2 srebrne medale indywidualnie i brązowy medal w sztafecie amerykańskiej; Juniorka B – Monika Skinder – 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz brązowy medal w sztafecie amerykańskiej; Junior B – Emil Pleskacz – 1 medal srebrny indywidualnie i złoty medal w sztafecie; Junior B – Dawid Ciećko – złoty medal w sztafecie; Juniorki B – Magdalena Kuśmierz i Katarzyna Sendecka wywalczyły brązowy medal w biegu sztafetowym. Kadet – Bartosz Cielniak – 3 brązowe medale indywidualnie i złoty medal w sztafecie; Kadetki – Weronika Nieścior – 1 medal srebrny i Karina Probola – 2 medale brązowe, Kadet – Michał Gumieniak – złoty medal w sztafecie. Wśród Młodzików najlepiej zaprezentował się Szymon Bełz, który zdobył 1 srebrny i 3 brązowe medale indywidualnie oraz złoty medal w biegu sztafetowym z Bartoszem Kita i Maciejem Dubasem. Srebrny medal wywalczyła też sztafeta młodziczek w składzie: Kamila Harbuz, Wiktoria Lewko i Martyna Więcławek. W biegach dzieci najlepiej z Tomaszowa zaprezentowali się: Junior D 1 – Damian Muca, który wywalczył 1 złoty i 2 srebrne medale; Junior D 2 – Michał Nizio – 1 srebrny i 2 brązowe medale oraz Junior D 1 – Daniel Mróz – 2 brązowe medale. Medale łącznie 32 w tym 6 złotych, 10 srebrnych i 16 brązowych / dla TUKS Roztocze i Miasta Tomaszów Lubelski zdobywało łącznie 20 zawodników.
W zawodach oprócz zawodników z Tomaszowa uczestniczyli reprezentanci z innych klubów , m.in. Legii Warszawa, ZRYWU Słomczyn, UKS ,,Znicz’ Kłodzko, ,,Orlicy” z Dusznik Zdroju, UKS ,,Wilki” Otwock, MKS Sanok, UKS VIKING Elbląg, IUKS ,,Dziewiątka” Tomaszów Mazowiecki , Grodziska Mazowieckiego, MKS Korony Wilanów oraz zawodnicy z Białorusi i Ukrainy.