TOMASZÓW Oszukana podczas sprzedaży w sieci

Ponad 4 tysiące złotych straciła 35-latka, która za pośrednictwem portalu aukcyjnego chciała sprzedać wózek dziecięcy. W krótkim czasie otrzymała wiadomość od osoby zainteresowanej kupnem wózka. Osoba ta przesłała link z potwierdzeniem wykonania płatności. Kobieta krok po kroku postępowała zgodnie z wskazówkami podanymi w linku, w wyniku czego zamiast zyskać pieniądze, straciła je z konta.

W czwartek do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 35-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego, która poinformowała, że padła ofiarą oszustwa internetowego w wyniku którego straciła 4 200 złotych.

Kobieta zamieściła ogłoszenie dotyczące sprzedaży wózka dziecięcego na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Po niespełna pół godzinie od zamieszczenia ogłoszenia, poprzez komunikator tekstowy, skontaktował się z nią potencjalny kupiec. Po krótkiej konwersacji, kobieta otrzymała link potwierdzający zapłatę i zakup wózka. Kobieta weszła w załączony link gdzie wpisała swoje dane osobowe oraz dane z karty płatniczej. W międzyczasie kobieta otrzymała smsa z kodem autoryzacyjnym, który wpisała na stronę podaną w załączonym linku. W wyniku podania tych danych kobieta straciła z konta 4 200 złotych.

Pamiętajmy, że podając numer karty, datę jej ważności oraz numer CVV dajemy oszustom dostęp do naszych środków na tej karcie. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł!

starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.