Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Potrącona piesza miała 0,7 promila

Do szpitala trafiła wczoraj 59-latka, która podczas przechodzenia przez jezdnię została potrącona przez kierującego oplem. Na szczęście nic poważnego nic się jej nie stało i po opatrzeniu wróciła do domu. O ile kierujący pojazdem był trzeźwy, o tyle piesza miała w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.00 w Tomaszowie Lubelskim na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulicy Lwowskiej z Króla Zygmunta. 19- letni mieszkaniec gm. Jarczów kierując oplem na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 59-letnia mieszkankę Tomaszowa Lubelskiego. Piesza w wyniku zderzenia trafiła do szpitala, jednak po opatrzeniu została zwolniona do domu. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast piesza miała blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Okoliczności tego zdarzenia ustalają tomaszowscy policjanci. Aktualnie, kiedy zmierzch zapada coraz wcześniej panują coraz gorsze warunki pogodowe, piesi i rowerzyści bez elementów odblaskowych są mało widoczni. Pamiętajmy, aby pomimo istnienia obowiązku noszenia elementów odblaskowych tylko poza obszarem zabudowanym, korzystać z nich dla własnego bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie się poruszamy pieszo.

mat. KPP TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *