TOMASZÓW W Maciusiowym królestwie

Rok szkolny 2020/2021 w Maciusiowym Królestwie rozpoczął się na dobre .Za nami ponad dwa miesiące pracy w nowej rzeczywistości. I choć obecny czas pandemii nie jest łatwy nasza Maciusiowa społeczność pracuje na najwyższych obrotach i codziennie staramy się realizować nasz główny cel, jakim jest  wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i zainteresowaniami. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych prowadzonych przez naszą wspaniałą kadrę pedagogiczną ,rozwijamy zainteresowania naszych wychowanków poprzez uczestnictwo w zajęciach rytmiki, języka angielskiego, porankach Montessoriańskich, zajęciach kreatywnych – Fly – Art i wielu innych. A aby uatrakcyjnić codzienny pobyt w naszym przedszkolu organizujemy dni szczególne ,które zostają w pamięci na długo.

 I tak …

          We wrześniu 2020 roku powitaliśmy w naszych murach grupę najmłodszych przedszkolaków w wieku 2,5 – 3 lat, którzy tworzą bardzo kolorową, żywą i wesołą grupę „Żabki”. Miesiąc ten, był czasem adaptacji, dla dzieci i ich rodziców to trudny
 i intensywny czas zmian ale także nowej nieco innej rzeczywistości. Na szczęście adaptacja już za nami , a nasze najmłodsze przedszkolaki już na dobre rozpoczęły naszą maciusiową przygodę .

Wrzesień to również Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – tego dnia oczywiście nie mogło zabraknąć w naszym kalendarzu maciusiowych uroczystości. Jak co roku tak i w tym dniu na wszystkie dzieci czekały gry , zabawy a także upominki dla każdego, tj. hand made w wykonaniu nauczycielek – uśmiechu i radości nie było końca:)

Językowy profil naszego przedszkola zobligował nas do tego aby  26  września obchodzić Europejski dzień Języków Obcych. Była to dobra okazja , by zwrócić uwagę dzieciom, jak ważna jest umiejętność posługiwania się różnymi językami , a także poznać zwyczaje i kulturę innych krajów.

          „Szczęśliwi Ci , którzy mają w sercu muzykę  i uśmiech na ustach” pod tym hasłem rozpoczęliśmy październikowy tydzień muzyki. Podczas całego tygodnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych przypomniały sobie  co to jest muzyka? Co to są instrumenty muzyczne? Gdzie mieszkają nutki? Co to jest klucz wiolinowy?  Obcowały z żywą muzyką , próbowały gry na prawdziwych instrumentach muzycznych . Muzyka ,śpiew i taniec towarzyszył nam każdego dnia 🙂

          W naszym kalendarzu październikowym ważną datą jest 14 października – tego dnia dzieci z grupy O”A” przygotowały dla całej naszej kadry pedagogicznej cudowny film pt. Dzień Nauczyciela oczami dziecka, w którym wyraziły swoimi szczerymi serduszkami jak ważną rolę  spełniają  panie w ich codziennym życiu przedszkolnym. Dzieci podziękowały za każdy cudowny dzień pełen przygód, cierpliwość i opiekę wszystkim nauczycielom, dyrekcji i pracownikom przedszkola.

          „Pumpkin Day” – czyli dzień dyni zakończył w naszym królestwie październikowe uroczystości , a dokładnie 30 października  nasze przedszkole ogarnęły dynieeeee:)

Z tej okazji przedszkolaki w swoich grupach zorganizowały bal dyni . Tego dnia oprócz zadań i konkurencji, w których rolę główną odgrywały dynie , nasze przedszkolaki mogły sprawdzić co dynia kryje w środku oraz stworzyć dyniowego stworka 🙂 Radości i zabawy nie było końca …

          A 9 listopada w dniu wynalazcy w Maciusiowym Królestwie rozpoczęliśmy tydzień wynalazków . Powróciliśmy do przeszłości, w celu poszukiwania odpowiedzi na pytania: Czy można zatrzymać czas? Jak było dawniej ? A jak jest dziś? Oglądały eksponaty wynalazków z dawnych czasów … to były bardzo cenne lekcje ,które z pewnością zostaną w pamięci .

          Listopad to bardzo ważny miesiąc dla nas wszystkich polaków . Dbając o kultywowanie tradycji historycznej oraz rozwój idei patriotyzmu już od najmłodszych lat, tej daty oczywiście nie mogło zabraknąć w naszym kalendarzu uroczystości. Bo co to jest niepodległość ? Teraz wiemy już na pewno dzięki wzruszającemu programowi przygotowanemu przez grupę O”A”  i grupę  Pszczółki oraz specjalnym udziałem Pana Bronisława Iskierki pradziadzia naszej wychowanki ,dzięki któremu mogliśmy cofnąć się w czasie i posłuchać co się wtedy wydarzyło. Nie tylko starszaki , ale także młodsze przedszkolaki udowodniły, że wiedzą jak być prawdziwym Polakiem… Punktem kulminacyjnym tej uroczystości była pantomima w wykonaniu naszych najstarszych wychowanków , którzy doskonale ukazali losy naszej ojczyzny. Tego dnia również cała społeczność naszego przedszkola włączyła się w akcję #polskadlaniepodległej, w której odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

          Listopad to także nietypowe święta w naszym przedszkolu m.in. 18 listopada grupa 0”A”  świętowała dzień Myszki Miki – tego dnia starszaki mogły przenieść się do Disneylandu do świata znanej wszystkim dzieciom myszki. Hocki, klocki Myszka Miki ,oraz Myszka Miki gra w guziki to od tego dnia ulubione zabawy dzieci J

 „Kolorowe kredki ,w pudełeczku noszę …kolorowe kredki bardzo lubię je” tak będziemy śpiewać już 23 listopada w grupach Żabki i Pszczółki ponieważ tego dnia dzieci w tych grupach wyczarują coś kolorowego w obchodzonym przez nich „Dniu Kredki” . A listopadowe uroczystości zakończymy wspaniałym dniem Misia w grupie Biedronki:)

          W Maciusiowym Królestwie dzieje się jak zwykle bardzo dużo, codziennie jest wesoło , atrakcyjnie i bardzo aktywnie, a dziecięcy uśmiech i radość  napędza nas jeszcze bardziej i zachęca do tworzenia nowych wspaniałych przedsięwzięć.

C.D.NJ

Magdalena Bednarz

Zachęcamy do śledzenia nas  na bieżąco na naszym fb – Przedszkole Król Maciuś Pierwszy oraz instagramie – przeszkole_krolmacius.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.