TOMASZÓW Wizyta delegacji z Ukrainy

Trzecia wizyta delegacji z Ukrainy w ramach projektu „Tomaszów Lubelski – sukces polskiej transformacji ustrojowej”.
W ramach realizacji projektu „Tomaszów Lubelski – sukces polskiej transformacji ustrojowej” dofinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dniach 19-22 września 2017 r. w Tomaszowie Lubelskim przebywała delegacja samorządów miast na Ukrainie z Rawy Ruskiej i Fastowa.
Po raz kolejny przedstawiciele miast na Ukrainie uczestniczyli w wizytach studyjnych oraz w cyklu wykładów i prezentacji dotyczących Tomaszowa Lubelskiego, jako przykładu polskiej transformacji ustrojowej, kształtowania się samorządu na przestrzeni lat. Uczestnikom projektu zostały zaprezentowane: sposoby finansowania samorządów na przykładzie Miasta Tomaszów Lubelski, transformacje systemu oświaty, realizacje miejskich inwestycji, działalność Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Tomaszowie Lubelskim, przykłady gospodarki energetycznej w Tomaszowie Lubelskim i okolicach oraz realizacje projektów obywatelskich Budżetu Obywatelskiego Miasta Tomaszowa Lubelskiego. Ponadto delegaci zwiedzili miasto oraz miejskie obiekty, m.in.: Zakład Oczyszczania Miasta, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia”, Szkołę Podstawową nr 2 oraz Park Miejski. Prezentowane treści wzbudzają ogólne zainteresowanie wśród przebywających w Tomaszowie Lubelskim delegacji, najwięcej pytań skierowanych jest podczas wizyt w Zakładzie Oczyszczania Miasta i Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji.
W kolejnych wizytach studyjnych do Tomaszowa Lubelskiego przyjadą przedstawiciele miast na Ukrainie: Kaniów, Kiwerce, Irpiń, Bojarka, Olewsk.

mat. UM w TL

One thought on “TOMASZÓW Wizyta delegacji z Ukrainy

  • 30 września, 2017 o 9:19 pm
    Permalink

    Co cenzory, nie poprawny politycznie komentarz , usunęliście, jak za komuny !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.