Na sygnaleTomaszów Lubelski

TOMASZÓW Wojciech Myszczyński dzielnicowym roku!

Mł. asp. Wojciech Myszczyński z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim został zwycięzcą Wojewódzkich Eliminacji Policjantów „Dzielnicowy Roku.”
Drugie miejsce zajęła st. sierż. Wioleta Sarzyńska z KMP w Zamościu, zaś trzecie – sierż. szt. Gabriela Moskal z komendy w Kraśniku. Zwycięży pierwszego i drugiego miejsca reprezentować będą lubelski garnizon podczas finału ogólnopolskich zawodów który odbędzie się w październiku w Szkole Policji w Katowicach.
O tytuł „Dzielnicowego Roku” walczyło 40 funkcjonariuszy z naszego garnizonu reprezentujących komendy miejskie i powiatowe, w tym dwie policjantki.

myszczynski_2
Zawody rozpoczęły się dziś rano i przebiegały na terenie obiektów policyjnych przy ul. Grenadierów 3. Zmagania rozpoczęły się od przystąpienia do testu wiedzy zawodowej. Policjanci w ciągu 60 minut musieli wykazać się znajomością przepisów i procedur postępowania. Następnie pojedynczo przed komisją egzaminacyjną zaprezentowali się w symulacjach przyjęć interesantów.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Po południu nastąpiło rozstrzygniecie konkursu. Najlepszym dzielnicowym został mł. asp. Wojciech Myszczyński z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. II miejsce wywalczyła st. sierż. Wioleta Sarzyńska z KMP w Zamościu, natomiast trzecie – sierż. szt. Gabriela Moskal reprezentująca kraśnicką komendę.
Najlepsi dzielnicowi otrzymali Puchary Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz nagrody ufundowane przez Lubelski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów. Gratulacje oraz nagrody zwycięzcy otrzymali z rąk Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosława Adamskiego.
Dwójka najlepszych dzielnicowych w dalszej kolejności reprezentować będzie lubelski garnizon podczas finału VIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, które odbędą się w dniach 21-23 października b.r. w Szkole Policji w Katowicach.
mat. KPP TL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *