Tyszowce

TYSZOWCE Czarują muzyką

Tyszowiecka Orkiestra Dęta otrzyma pieniądze na poszerzenie instrumentarium i cykl koncertów pod hasłem „Zaczarujmy ich muzykę”.
Pierwszy występ zespołu, działającego od roku przy Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach odbył się 11 listopada 2015 roku.
Koncertu wysłuchano się w miejscowym kościele w ramach obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
– Nasza orkiestra zadba o oprawę muzyczną uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny, a potem wspólnie z chórem „Belcanto” wystąpi w części artystycznej.
Kolejne koncerty w ramach nowego projektu będą się odbywać przez osiem miesięcy – mówi dyrektor SCK w Tyszowcach Grzegorz Piliszczuk.
Szczegółowe informacje o terminie i miejscu planowanych występów będą podawane na bieżąco.
Oprócz koncertów pieniądze z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zostaną wykorzystane na zakup saxhornu i pulpitów do nut. Obecnie w swoim instrumentarium orkiestra ma trąbki, klarnety, saksofony altowe i tenorowe, puzon, tubę oraz instrumenty perkusyjne, czyli werbel, bęben i czynele. Według prowadzących zespół planowane zakupy pozwolą wzbogacić repertuar o nowe aranżacje i rozbudować grupę kadrowo.
Na razie w orkiestrze występuje 19 osób w wieku od 12 do prawie 50 lat, ale lista członków cały czas jest otwarta. Dyrektor Piliszczuk przyznaje, że najbardziej poszukiwani są dorośli kandydaci, ale osoby w młodszym wieku również mogą przyjść na przesłuchania. – Doświadczenie nie ma większego znaczenia, ponieważ wszyscy członkowie zespołu rozpoczynali naukę gry na instrumentach dętych od podstaw – dodaje Grzegorz Piliszczuk.
Chętni mogą się zgłaszać na próby orkiestry w Tyszowcach, które odbywają się zarówno indywidualnie, jak i grupowo, w poniedziałki i czwartki o 15.00.
Zainteresowani tą propozycją mogą się kontaktować także telefonicznie pod numerem: 603 773 483.
mat. UM Tyszowce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *