WOŻUCZYN CUKROWNIA Spotkanie charytatywne „Dar serca”

W ostatnią sobotę karnawału 22.02.2020 r. w Domu Kultury w Wożuczynie Cukrowni odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu gminnego, którego celem była pomoc dla jednego z najmłodszych mieszkańców Gminy Rachanie. Pomysłodawcą tej wspaniałej inicjatywy była grupa radnych, którzy poprzez spotkanie integracyjne chcieli połączyć szlachetny cel z możliwością integracji wśród radnych, sołtysów i pracowników urzędu. Zaangażowanie Pań Radnych oraz Sołtysek było olbrzymie. Pomysł  akcji „Dar Seca”, który polegał na wykonaniu kruchych ciast w kształcie serca zrodził się u pani Stanisławy Kubeckiej. Podczas spotkania zostały one wręczone uczestnikom spotkania w zamian za dobrowolną opłatę. Ciasteczka rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. Ponadto wszystkie pieniądze, które zostały zaoszczędzone ze składek uczestników na zorganizowanie spotkania również trafiły na konto pomocy. Zebrana kwota została przekazana mamie potrzebującego maluszka. Mamy nadzieję, że pomoc się przyda w dalszej rehabilitacji i  leczeniu.         

         Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji, pokładamy nadzieję, że w następnym roku  uda  się zorganizować podobną akcję na pomoc dla pozostałych dzieci z terenu Gminy Rachanie, które potrzebują wsparcia. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia .

         Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat a to spotkanie jest na to najlepszym przykładem, które połączyło wszystkich niezależnie od wszystkiego. Życzymy dalszej owocnej współpracy przy wspólnych projektach!

Komitet organizacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.