Na sygnaleŁaszczów

ZIMNO Dachowanie seata

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło wczoraj w miejscowości Zimno. 23-letnia kierująca seatem aby uniknąć czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka peugeotem, który był w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, zjechała na pobocze i dachowała. 23-latka i jej 21-letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Wczoraj po godzinie 14 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w miejscowości Zimno miało dojść do dachowania pojazdu.

Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 23-letnia kierująca seatem w celu uniknięcia zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka peugeotem, który był w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, zjechała na pobocze i dachowała. 23-latka i jej 21-letni pasażer, mieszkańcy gminy Łaszczów z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Kierujący peugeotem okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Łaszczów. Policjanci będą wyjaśniać w jakim stopniu jego manewr wyprzedzania przyczynił się do dachowania seata.

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się, czy:

– ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudniania komukolwiek ruchu,

– kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,

– kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

mat. KPP w Tomaszowie Lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *