HREBENNE Akcyza na targu

Dzięki Dzielnicowemu z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej nie zostało wprowadzone na rynek blisko 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Policjanci Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą podczas przeszukania samochodu osobowego ujawnili wyroby akcyzowe. Z kolei około 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy posiadał w swoim samochodzie 45-letni obywatel Ukrainy zatrzymany w pow. biłgorajskim.
27 lipca 2017 roku Policjanci Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wraz z Dzielnicowym z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej weszli na plac „cebulowy” w Hrebennem. Dzielnicowy pozyskał informacje, że w jednym z samochodów mogą znajdować się wyroby akcyzowe. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili blisko 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ob. Ukrainy wyjaśnił, że papierosy skupował od nieznajomych osób w celu dalszej sprzedaży. 31-latek naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w wysokości ponad 11 tys. zł.
Również 27 lipca policjanci zespołu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą biłgorajskiej komendy na terenie gminy Turobin bazując na informacjach własnych dokonali przeszukania pojazdu marki mercedes należącego do 45-letniego obywatela Ukrainy. Jak się okazało mężczyzna posiadał w mercedesie około 600 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone i nie trafią na rynek. Wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła ponad 10 tysięcy zł. Teraz 45-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo akcyzowe zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!