HREBENNE Kontrabanda za 30 tys. zł

Ponad 1700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechowywał w swoim samochodzie 32-letni obywatel Ukrainy.
Nielegalny towar zabezpieczyli tomaszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Zamościu. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie blisko 30 tys. zł. Właściciel kontrabandy odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi wysoka grzywna oraz przepadek przedmiotów.
20 października 2017 roku w godzinach porannych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Zamościu na podstawie posiadanych informacji w miejscowości Hrebenne ujawnili znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ujawnili w zaparkowanym na „Placu cebulowym” samochodzie m-ki Ford Modeno. W momencie kiedy funkcjonariusze przyjechali na plac mężczyzna stał przy bagażniku forda i pakował papierosy. Na widok mundurowych szybko zamknął klapę bagażnika i wsiadł do obok zaparkowanego pojazdu. Na początku twierdził, że ford nie jest jego, ale po zdecydowanej postawie funkcjonariuszy 32-letni obywatel Ukrainy przyznał się, że jest jego właścicielem. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1744 paczki papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie blisko 30 tys. zł. Znaleziony towar został skonfiskowany.
Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna.
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!