HREBENNE Ukrył ponad 700 paczek papierosów

Policjanci dzięki ustaleniom własnym zatrzymali 47-letniego mieszkańca Hrebennego, który przewoził w swoim samochodzie ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Bez-akcyzowy towar ukryty był pod tylnym siedzeniem peugota. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku na ponad 12 tys. złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest wysoką karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

Policjanci kryminalni wspólnie z funkcjonariuszem straży granicznej z Lubyczy Królewskiej zatrzymali do kontroli pojazd peugeot, którego kierowca przewoził kontrabandę. W samochodzie pod tylnym siedzeniem 47-latek ukrył ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że papierosy zakupił od nieznanych mu osób narodowości Ukraińskiej i miał zamiar je sprzedać z zyskiem.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, to mieszkaniec przygranicznego Hrebennego naraziłby Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku na ponad 12 tys. złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest wysoką karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.
68-94274_m
mat. KPP w TL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!