INFO Bilans wypadków na drogach

Święta Bożego Narodzenia za nami. W ciągu tych minionych dni na drogach województwa doszło do 25 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób, a 27 zostało rannych. Policjanci odnotowali także ponad 300 kolizji, zatrzymanych zostało ponad 60 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów okres świąt to czas intensywnej pracy. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo na drogach. Kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących, sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci. Funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających „na trzeciego”. Zwracali uwagę na pieszych, czy poruszają się zgodnie z przepisami i poza terenem zabudowanym noszą elementy odblaskowe.

W ciągu tych pięciu minionych dni na drogach naszego województwa doszło do 25 wypadków, w których śmierć poniosło 6 osób, a 27 odniosło obrażenia.  Policjanci odnotowali także ponad 300 kolizji , ujawniliśmy ponad 60 nietrzeźwych kierujących.

Do największej ilości zdarzeń doszło w przedświąteczny piątek. Wówczas odnotowaliśmy 10 wypadków, w których śmierć poniosły aż 3 osoby. Z kolei do najmniejszej ilości wypadków doszło wczoraj  , odnotowaliśmy 4 zdarzenia, w których   obrażenia odniosło 7 osób.

mat. KWP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!