INFO II Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację

W dniach 13-15 września br. w Lublinie odbyły się II Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biegu na Orientację. W rywalizacji o Puchar Dowódcy WOT wzięło udział ponad 80 zawodników z dziesięciu brygad OT. Tytuł mistrzów WOT w biegu na orientację przypadł drużynie z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mistrzostwa WOT w Biegu na Orientację rozpoczęły się w piątek, 13 września, od biegu sprinterskiego na Starym Mieście w Lublinie. W sobotę żołnierze rywalizowali w biegu średniodystansowym w Starym Lesie pod Lublinem, a w niedzielę odbył się bieg sztafetowy w wąwozie Rury w Lublinie. Zawody przeprowadzono w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych w kilku kategoriach wiekowych. O puchar, medale i dyplomy rywalizowali zarówno żołnierze zawodowi, jak i terytorialnej służby wojskowej, w sumie ponad 80 zawodników z dziesięciu brygad OT. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady OT, a trzecie 7 Pomorska Brygada OT.

Rywalizacja sportowa na tego typu zawodach to dla Terytorialsów okazja doskonalenia ważnych umiejętności, jak np. posługiwanie się mapą i kompasem w terenie. Ponadto celem imprezy jest popularyzacja sportu i aktywnych form rekreacji ruchowej w środowisku żołnierzy OT.

Organizatorem zawodów, już po raz drugi, była 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła i Dowódca 2 LBOT płk Tadeusz Nastarowicz.

mat. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!