INFO Szkolenia z e-Składki w regionie

Każdy przedsiębiorca dostanie swój własny rachunek do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne. Listy z informacją o numerze rachunku są już w drodze. Tymczasem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na szkolenia, na których wyjaśni zmiany, jakie zajdą w opłacaniu składek.
Podczas szkoleń pod hasłem „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń”, eksperci ZUS zaprezentują, jak będzie wyglądać rozliczanie składek od stycznia 2018 roku. Wtedy stare konta ZUS przestaną działać, a każdy przedsiębiorca będzie wpłacał składki na swój indywidualny rachunek. Jego numer pozna jeszcze w tym roku. Instytucja właśnie rozpoczęła wysyłkę listów poleconych z tą ważną informacją. Trafią do ponad 35,6 tys. przedsiębiorców obsługiwanych przez Oddział ZUS w Biłgoraju.
Od przyszłego roku płatności do ZUS będą prostsze i wygodniejsze. Zamiast trzech lub czterech przelewów przedsiębiorca będzie realizował jeden miesięcznie. Poda znacznie mniej danych w opisie przelewu, a składki i tak zostaną rozliczone poprawnie. Zmieni się także sposób rozliczania składek, co ma szczególne znaczenie dla osób z zadłużeniem w ZUS.
Szkolenia dotyczące e-Składki odbędą się w najbliższych tygodniach w:
– Biłgoraju – 12 października o 10.00 w ZUS przy ul. Kościuszki 103,
– Hrubieszowie – 7 listopada o 10.00 w ZUS przy ul. 3-go Maja 8a,
– Zamościu – 7 listopada o 10.00 w ZUS przy ul. J. Kiepury 2,
– Chełmie – 9 listopada o 10.00 w ZUS przy ul. I Armii Wojska Polskiego 8,
Tomaszowie Lubelskim – 9 listopada o 10.00 w ZUS przy ul. Papieża Jana Pawła II 6,
Trwają zapisy. Szczegółowe informacje o zapisach i harmonogramie można znaleźć na stronie www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”, wybierając w wyszukiwarce odpowiednią miejscowość.
Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *