JARCZÓW Orszak Trzech Króli [FOTO]

6 stycznia ulicami Jarczowa po raz 6. przeszedł Orszak Trzech Króli, aby odnaleźć Nowo narodzonego.

Hasło tegorocznego Orszaku brzmi: „Odnowić oblicze ziemi”. W rolę Mędrców wcielili się: Michał Patron – przewodniczący Rady Gminy, Wiesław Komińczak – prezes OSP Jarczów oraz Stanisław Bukowski – przedstawiciel rodziców Gminnego Przedszkola w Jarczowie. Opiekę nad Dzieciątkiem objęli: Aneta Kozyra i Pan Daniel Próchnicki. Patronat nad przebiegiem uroczystości objął – Tomasz Tyrka – wójt gminy Jarczów oraz Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Jarczowie.

Przemarsz Orszaku Trzech Króli rozpoczął się przed siedzibą Gminnego Przedszkola w Jarczowie skąd z towarzyszeniem Scholi prowadzonej przez Panią Agnieszkę Łaszkiewicz przemaszerował do kościoła parafialnego. Tutaj został powitany przez Ks. Proboszcza naszej Parafii Tomasza Turka. Po uroczystej Mszy Świętej uczestnicy Orszaku udali się do Dzieciątka Jezus, aby oddać Mu pokłon Trzech Króli. Odczytano fragment ewangelii i Królowie przedstawili krótką inscenizację oddając pokłon i dary. Po czym Orszak udał się do SOK w Jarczowie. Ostatnim punktem w orszakowym scenariuszu był coroczny przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów śpiewaczych oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Orszaku Trzech Króli” z siedzibą w Warszawie a inicjatorem przedsięwzięcia pozostaje niezmiennie dyrektor Gminnego Przedszkola w Jarczowie – Anna Maciejewska, która została uhoronowana statuetką i przyjęła gratulacje oraz podziękowania z rąk Wójta Gminy za organizację i przeprowadzenie dotychczasowych uroczystości orszakowych z okazji Święta Objawienia Pańskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom przedszkola, Mieszkańcom którzy tak licznie włączyli się w to religijne przedsięwzięcie . Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Wójta Gminy za zakup sztandarów oraz do Strażaków, którzy jak zawsze służą pomocą w przygotowaniu szopki i przygotowują wyśmienity bigos. Uczestnictwo w Orszaku przyczyniło się do szerzenia wartości prorodzinnych i wspólnotowych w naszej małej ojczyźnie.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!