KRYNICE Złote gody

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania”.
Znaczenie słów Ambrose’a Bierce’a doskonale rozumieją małżonkowie z gminy Krynice, którzy w środę 29 czerwca 2016 roku obchodzili „Złote Gody”.
Jubilaci spotkali się w kościele w Dzierążni na mszy świętej, którą odprawił kapelan Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach ksiądz Andrzej Traczykiewicz, a „złote pary” odnowiły przysięgę małżeńską.
Druga część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach, gdzie obchodzący jubileusz odebrali medale od Prezydenta RP, dyplomy i upominki od władz gminy i powiatu tomaszowskiego. Odznaczenia, gratulacje i kwiaty wręczali wójt Janusz Bałabuch, przewodnicząca rady gminy Maria Smoląg i zastępca Urzędu Stanu Cywilnego w Krynicach Agnieszka Michalczuk oraz członek zarządu Powiatu Tomaszowskiego Tadeusz Stanibuła. Małżonkowie i ich goście uczcili jubileusz symboliczną lampką szampana i okolicznościowym tortem, a w części artystycznej wystąpił Ludowy Zespół Śpiewaczy „Pojednanie” pod kierunkiem Marii Smoląg.
Wśród jubilatów, którzy odbierali życzenia dalszych wspólnych lat w zdrowiu i kolejnych jubileuszy, było 18 par świętujących 50-lecie małżeństwa w bieżącym i ubiegłym roku. To: Wanda i Celzjusz Bajowie z Dąbrowy, Kazimiera i Stanisław i Miłobogowie z Majdanu-Sielca, Stanisław i Stanisława Trzepiotowie z Dzierążni, Barbara i Edward Mysłakowscy ze wsi Budy, Zofia i Stanisław Majkowscy z Polanówki, Amelia i Teodor Mulawowie z Huty Dzierążyńskiej, Helena i Bogdan Wichowie także z Huty Dzierążyńskiej, Janina i Lucjan Rarotowie z Krynic, Zofia i Stefan Jamrożowie z Huty Dzierążyńskiej, Krystyna i Wiktor Cisłowie z Polanówki, Halina i Jan Piórowie ze Zwiartowa-Kolonii, Wanda i Alfred Dudkowie, Halina i Jan Jabłońscy oraz Jadwiga i Aleksander Stopowie z Antoniówki, Wanda i Jan Duchalscy z miejscowości Budy, Helena i Czesław Romanyszynowie z Dąbrowy, Marianna i Tadeusz Pasieczny z Zaboreczna oraz Teresa i Klemens Bełzowie z Huty Dzierążyńskiej.
mat. UG w Krynicach

Komentarzy na temat “KRYNICE Złote gody

  • Lipiec 4, 2016 at 10:23 am
    Permalink

    Zofii i Stachowi Majkowskim oraz pozostałym Jubilatom najlepsze życzenia z okazji złotych godów składają Majkowscy z Krakowa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!