LUBLIN Terytorialsi na Targach Ochrony Granic

Bezzałogowce FlyEye, quady, motocykle, karabinki MSBS Grot, moździerze, granatniki oraz specjalistyczny sprzęt inżynieryjny 2 Lubelskiej Brygady OT można było obejrzeć podczas tegorocznych Targów „Granice 2019” w Lublinie.

W dniach 25-26 września na Targach Lublin odbyła się III Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „Granice 2019”. Wydarzenie przyciągnęło wielu wystawców, ekspertów i pasjonatów tematyki bezpieczeństwa granic. Konferencja dała sposobność do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat współpracy Straży Granicznej i innych służb.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej uczestniczy w Targach Ochrony Granic już po raz trzeci. To okazja, aby zaprezentować wojskowe, specjalistyczne wyposażenie, które może być użyte, aby wspierać Straż Graniczną oraz inne służby ratownicze na wypadek sytuacji kryzysowych. Na stoisku 2 LBOT można było porozmawiać z instruktorami na temat budowy i zastosowania sprzętu, a także o służbie w WOT.

Jednym z najważniejszych zadań 2 LBOT jest wpieranie i współpraca z innymi służbami ratowniczymi na rzecz bezpieczeństwa w naszym regionie. Aby skutecznie realizować to zadanie, w styczniu br. lubelska brygada OT podpisała porozumienie o współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej. Porozumienie dotyczy, m.in. współpracy w sytuacjach kryzysowych, wymiany informacji o potencjalnych zagrożeniach i zdarzeniach istotnych dla bezpieczeństwa kraju i regionu, wspólnych szkoleń, wsparcia logistycznego, technicznego i osobowego.

***

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” jest jedną z największych brygad OT w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie brygada liczy ponad 3500 żołnierzy, średnia wieku żołnierza OT to 32 lata.

mat. 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!