NARCIARSTWO Mistrzostwa Polski [WYNIKI]

W sobotę 17 lutego 2018 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbyła się dekoracja narciarzy, którzy wystartowali w Mistrzostwach Polski Młodzików PZN, Ogólnopolskich zawodów UKS-ów w kategorii junior D i E.

W dniach 16-18 lutego 2018 roku na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w kategorii Junior D i E, XIII Puchar Roztocza „Bieg na Igrzyska” Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, w niedzielę na trasy przemierzyli biegacze amatorzy.

W trzydniowych zawodach wzięło udział 327. zawodników z 29. klubów narciarskich w Polsce, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwało jury w składzie: Marcin Cudzisz-Bularz – delegat techniczny PZN, Ewelina Mróz – asystent DT PZN, Waldemar Kołcun – kierownik zawodów, Piotr Korkosz – sędzia główny. Bardzo silną grupę stanowili zawodnicy z tomaszowskiego klubu MULKS Grupa Oscar, którzy poszczycili się wysokimi miejscami w biegach indywidualnych jak i sztafetach.

Wyniki

/wymienione zostały wyniki zawodników z Tomaszowa/

piątek 14 lutego, styl klasyczny:

W kategorii Senior na dystansie 10 km zwyciężył Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko). Seniorki (5 km); 1 miejsce Katarzyna Stokfisz (KS AZS AWF Katowice), jej koleżanka klubowa Magdalena Czusz zajęłą 5 miejsce. Juniorzy A – 10 km, wygrał Łukasz Bachleda (KS Obidowiec Obidowa), Tomasz Krawczyk (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) zajął 4 miejsce, a Aleksy Stokfisz przyjechał na metę 6. Junirzy B – 7,5 km; zwyciężył Damian Dawid (KS Jedność Nowy Sącz). Sportowcy z Tomaszowa: Jan Żółkiewski – 2, Bartosz Głaz – 6, Dawid Ciećko – 7, Emil Pleskacz – 11, Kamil Ożarowski – 14. Junirki B – 5 km; zwyciężyła Magdalena Kobielusz (SRR LZS Sokół Szczyrk), zawodniczki z Tomaszowa kolejno: Magdalena Kuśmierz – 3, Katarzyna Sendecka – 7. Juniorzy C – 3 km; wygrał Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce), nasi zawodnicy; Bartosz Cielniak – 5, Jakub Ferenc – 7, Michał Gumieniak – 9, Jakub Juzeluk – 17, Rafał Putkowski – 36, Dawid Nabrdalik – 44. Juniorki C – 3 km; zwyciężyła Karolina Kohutkowa (NKS Trójwieś Beskidzka), nasze zawodniczki: Anna Berezecka – 8, Weronika Nieścior – 25, Natalia Kowalczuk – 32. Juniorzy D – 2,5 km; zwyciężył Denis Gawlik (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), nasi zawodnicy: Emil Koper – 10, Szymon Bełz – 11, Maciej Dubas – 16, Bartosz Kita – 19, Kajetan Kulczyński – 20, Wojciech Nieścior – 27, Tymon Wawrzusiszyn – 34, Bartłomiej Podborny – 35. Juniorki D – 2,5 km; wygrała Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka), nasze zawodniczki: Kamila Harbuz – 28, Karolina Kuć – 36, Wiktoria Lewko – 37, Martyna Więcławek – 39, Hanna Piwowarczyk – 44, Izabela Jarecka – 47, Wiktoria Kaniowska – 49. Juniorzy E – 2 km; zwyciężył Jan Zwatrzko (UKS Regle Kościelisko), nasi zawodnicy: Antoni Żółkiewski – 2, Michał Nizio – 5, Damian Muca – 6, Daniel Mróz – 9, Michał Rzeszutek – 12, Tomasz Ławrynowicz – 16. Juniorki E – 2 km; wygrała Laura Wantulok (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), nasze zawodniczki: Weronika Juzeluk – 5, Weronika Łysko – 7, Jagoda Hałasa – 31, Zofia Koper – 32.

sobota 15 lutego, styl dowolny

Seniorzy – 10 km, bieg wygrał Mateusz Chowaniak (UKS Regle Kościelisko), Seniorki – 5 km, wygrała Andżelika Szyszka (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Juniorzy A – 10 km; zwyciężył Łukasz Bachleda (KS Obidowiec Obidowa), nasi zawodnicy: Tomasz Krawczyk – 3, Aleksy Stokfisz – 7 miejsce. Juniorki A – 5 km; zwyciężyła Weronika Kaleta (LKS MARKAM Wiśniowa – Osieczany). Juniorzy B – 7,5 km; wygrał Dawid Damian (KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane), nasi zawodnicy: Jan Żółkiewski – 2, Dawid Ciećko – 6, Emil Pleskacz – 9, Kamil Ożarowski – 13. Juniorki B – 5 km; zwyciężyła Marcelina Wojtyła (MKS Istebna/SMS Szczyrk), nasze zawodniczki: Magdalena Kuśmierz – 2, Katarzyna Sendecka – 6. Juniorzy C – 5 km; zwyciężył Bartosz Cielniak (MULKS GRUPA OSCAR). Miejsca pozostałych zawodników MULKS: Jakub Ferenc – 7, Michał Gumieniak – 8, Jakub Juzeluk – 14, Rafał Putkowski – 37, Dawid Nabrdalik – 43. Juniorki C – 5 km; zwyciężyła Irena Szkurat (WKS Zakopane/SMS Zakopane), nasze zawodniczki: Anna Berezecka – 5, Weronika Nieścior – 19, Natalia Kowalczuk – 25. Juniorzy D – 2,5 km; zwyciężył Kacper Baran (UKS przy ZSMS w Zakopanem), nasi zawodnicy: Szymon Bełz – 5, Emil Koper – 10, Maciej Dubas – 11, Bartosz Kita – 16, Kajetan Kulczyński – 17, Wojciech Nieścior – 23, Bartłomiej Podborny – 32, Tymon Wawrzusiszyn – 34. Juniorki D – 2,5 km, zwyciężyła Daria Szkurat (WKS Zakopane/SMS Zakopane), nasze zawodniczki: Kamila Harbuz – 19, Karolina Kuć – 27, Wiktoria Lewko – 32, Martyna Węcławek – 35, Hanna Piwowarczyk – 42, Izabela Jarecka – 47, Wiktoria Kaniowska – 51. Juniorzy E – 2,5 km, zwyciężył Jan Zwatrzko (UKS Regle Kościelisko), nasi zawodnicy: Antoni Żółkiewski – 2, Michał Nizio – 5, Damian Muca – 6, Daniel Mróz – 9, Michał Rzeszutek – 12, Tomasz Ławrynowicz – 17.

Juniorki E – 2,5 km; wygrała Weronika Juzeluk (MULKS GRUPA OSCAR). Miejsca pozostałych tomaszowskich zawodniczek: Weronika Łysko – 6, Zofia Koper – 25, Jagoda Hałasa – 30.

Mistrzostwa Polski Młodzików – sobota 17 lutego, styl dowolny

Juniorzy D – 2,5 km; wygrał Kacper Baran (UKS przy ZSMS w Zakopanem). Miejsca zawodników MULKS Grupa Oscar: Szymon Bełz – 5, Emil Koper – 10, Maciej Dubas – 11, Bartosz Kita – 16, Kajetan Kulczyński – 17, Wojciech Nieścior – 23, Bartłomiej Podborny – 32, Tymon Wawrzusiszyn – 34. Juniorki C – 5 km; zwyciężyła Irena Szkurat (WKS Zakopane). Miejsca zawodniczek MULKS Grupa Oscar: Anna Berezecka – 4, Weronika Nieścior – 18, Natalia Kowalczuk – 24.

W sobotę w Tomaszowskim Domu Kultury odbyła się Gala wręczenia medali dla zwycięzców. Medale wręczał Wojciech Żukowski – burmistrz miasta oraz Anna Pankiewicz – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki przy Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim. Na scenie wystąpiły wokalistki Warsztatów Wokalnych działających przy TDK-u.

Biegi rozstawne, niedziela 18 lutego, dwie pierwsze zmiany stylem klasycznym, dwie kolejne stylem dowolnym

W kategorii Młodzików rywalizowało 9 zespołów, w kategorii Młodziczek 14. Z czego w rywalizacji Uczniowskich Klubów Sportowych odpowiednio 6 sztafet (chłopcy) i 5 sztafet (dziewczynki). W biegu sztafetowym Młodzik 4×3 km zwyciężył zespół MULKS I GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w składzie: Jakub Ferenc, Michał Gumieniak, Jakub Juzeluk, Bartosz Cielniak. W kategorii Młodziczka 4×3 km zwyciężył zespół NKS Trójwieś Beskidzka. Trzecią lokatę zdobył MULKS Grupa Oscar w składzie: Anna Berezecka, Natalia Kowalczuk, Kamila Harbuz, Weronika Nieścior. W biegu sztafetowym Junior D-E 4×2 km zwyciężył zespół MULKS I Grupa Oscar w składzie: Szymon Bełz, Antoni Żółkiewski, Bartosz Kita, Maciej Dubas. Drugi zespół MULKS Grupa Oscar w składzie: Tymon Wawrzusiszyn, Damian Muca, Daniel Mróz, Michał Nizio zajął 4 miejsce. Rywalizację sztafet Juniorka D-E 4×2 km wygrał MULKS Grupa Oscar w składzie: Weronika Juzeluk, Weronika Łysko, Martyna Więcławek, Karolina Kuć.

Bieg masowy w ramach Amatorskiego XIII Pucharu Roztocza, niedziela 18 lutego

Kobiety: miejsce 1 Roksana Ciborowska, (2) Ewa Korkosz, (3) Beata Bielecka.

Mężczyźni: (1) Piotr Skowron, (2) Damian Ciborowski, (3) Paweł Filip, (4) Mateusz Mandziuk, (5) Ryszard Koprowski, (6) Andrzej Latawiec, (7) Paweł Jasiejko, (8) Piotr Jasiejko, (9) Mateusz Krawiec, (10) Stanisław Mandziuk.

W niedzielę 25 lutego na trasach Siwej Doliny odbędzie się 30. Ogólnopolski Narciarski Bieg Hetmański. Początek zawodów o godz. 9.30. Zapraszamy do kibicowania.