Rozbudowa targowiska gminnego w Krowicy Hołodowskiej – nowe obiekty handlowe do wynajęcia

Rolnicy i przedsiębiorcy już wkrótce będą mogli sprzedawać swoje produkty na rozbudowanym przez gminę Lubaczów targowisku. W pełni wyposażony obiekt powstał w Krowicy Hołodowskiej, przy drodze wojewódzkiej nr 866, tuż przy przejściu granicznym w Budomierzu (1,3 km), na którym wciąż rośnie liczba odpraw.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków PROW na lata 2014 – 2020, w oparciu o przygotowaną wcześniej infrastrukturę, zrealizowano następujące zadania: wybudowano obiekt z przeznaczeniem na cele promocji produktów lokalnych, dodatkowe kontenery i wiaty handlowe, utwardzono istniejący plac kostką brukową.  Wykonano również niezbędne instalacje: wodno-kanalizacyjną i fotowoltaiczną. Dzięki realizacji inwestycji, powstało w pełni wyposażone targowisko gminne „Mój Rynek” z profesjonalnymi obiektami i stoiskami handlowymi.

Sprzedający będą mieli możliwość handlu zarówno w wiatach, czy kontenerach handlowych, jak i bezpośrednio na placu targowym – np. ze straganu, samochodu lub przyczepy. Część obiektów została już wynajęta. Jeden z budynków został przeznaczony na cele promocji produktów lokalnych. Oferowane w nim będą również dania kuchni regionalnej.

 Głównym celem działalności targowiska „Mój Rynek” jest stworzenie możliwości lokalnym rolnikom sprzedaży wytworzonych produktów rolno – spożywczych. Dlatego też, ponad połowa powierzchni handlowych została przygotowana z myślą o nich. Zgodnie z Regulaminem targowiska, rolnicy mają również prawo do wynajmu powierzchni handlowych na preferencyjnych warunkach – koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska przez rolników będzie o 25% niższy od kosztu wynajmu przez inne podmioty.

Rozpoczęcie funkcjonowania targowiska gminnego planowane jest na koniec kwietnia br. Będzie ono obiektem ogólnodostępnym, otwartym przez cały rok, od poniedziałku do soboty.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z infrastruktury targowiska i wynajmu przygotowanych powierzchni handlowych. Więcej szczegółów w Urzędzie Gminy Lubaczów – pok. nr 1, e-mail: urzad@lubaczow.com.pl oraz pod numerem telefonu: 16 632 16 84, wew. 11.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!