Stefan Darda nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017

Pochodzący z Lubyczy Królewskiej Stefan Darda nominowany w Plebiscycie Książka Roku 2017! O nagrodę rywalizuje m.in. ze Stephenem Kingiem.

Książka pt. „Nowy dom na wyrębach”, autorstwa pochodzącego z Lubyczy Królewskiej Stefana Dardy, ma szansę otrzymać tytuł Książki Roku 2017 w kategorii horror. O wyborze zadecydują internauci w największym głosowaniu czytelników w Polsce – w serwisie lubimyczytać.pl.

Specjalizujący się w literaturze grozy i fantastyce Stefan Darda o nagrodę w Plebiscycie Książka Roku powalczy zarówno z polskimi, jak i z zagranicznymi autorami, których książki wydane zostały w minionym roku w Polsce. Wśród nominowanych w jego kategorii są m.in. Remigiusz Mróz za „Czarną Madonnę”, Dot Hutchison za „Kolekcjonera motyli” czy Stephen King za powieść „Śpiące królewny”, którą napisał razem ze swoim synem, Owenem.

Plebiscyt Książka Roku 2017 odbywa się już po raz trzeci. Łącznie w 12 kategoriach nominowanych zostało 240 pozycji książkowych. W trwającym od 1 lutego głosowaniu może wziąć udział każdy miłośnik książek – wystarczy posiadać konto w serwisie. Plebiscyt potrwa przez cały miesiąc w portalu lubimyczytać.pl – największej społeczności czytelników w kraju. W ubiegłym roku na najlepsze książki oddano aż 110 tysięcy głosów – organizatorzy są przekonani, że tegoroczne wyniki będą jeszcze bardziej imponujące. Głosować można pod adresem lubimyczytac.pl/plebiscyt.

W plebiscycie Książka Roku jurorem jest każdy czytelnik w Polsce. To największe głosowanie i najbardziej demokratyczna nagroda literacka w kraju. O jej przyznaniu decydują głosy kilkudziesięciu tysięcy czytelników. Pod tym względem nasz plebiscyt jest absolutnie wyjątkowy – mówi Izabela Sadowska, prezes portalu lubimyczytać.pl.

Już sama nominacja w plebiscycie jest dużym wyróżnieniem, bo otrzymały ją książki najczęściej czytane i opiniowane przez członków społeczności lubimyczytać.pl. O głosy czytelników walczy łącznie 78 autorów z Polski – to nieco mniej niż jedna trzecia wszystkich nominowanych. Polacy zdecydowanie jednak dominują w kategoriach autobiografia, biografia, wspomnienia (18 nominacji) oraz literatura faktu, publicystyka (14 nominacji). Pisarze zagraniczni zdominowali natomiast takie kategorie, jak literatura młodzieżowa, literatura obyczajowa, romans i fantastyka młodzieżowa – w każdej z nich nominację otrzymał tylko jeden Polak. Na liście tegorocznych nominacji nie brakuje nazwisk także ze światowej czołówki i ulubieńców czytelników – są tu m.in. Jaume Cabré, Neil Gaiman, Stephen King, Jo Nesbø, Orhan Pamuk, Zadie Smith, Andy Weir i Carlos Ruiz Zafón.

Co roku wyniki naszego plebiscytu pokazują, jakie książki są najpopularniejsze wśród polskich czytelników – mówi Sadowska. – To odróżnia naszą nagrodę od innych nagród literackich. Właśnie dlatego jest ona ważna dla całego środowiska literackiego, a wydawcom i autorom sprawia szczególną radość. Zachęcam wszystkich do oddania głosu – warto polecać innym wartościową literaturę.

Które książki zwyciężą? Przekonamy się w pierwszym tygodniu marca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu.

info. lubimyczytać.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!