TOMASZÓW Aktywnie i bezpiecznie – Dzień Seniora

26 października w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się „Dzień Seniora”. 

Jak podwyższyć emeryturę? Co może dać seniorowi konto w banku? Jak chronić się przed oszustwem „na wnuczka”? Eksperci odpowiedzą na te pytania 26 października, podczas „Dnia Seniora”.

Akcję przygotowują Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. – Warto organizować takie wydarzenia, żeby przybliżyć społeczeństwu, że osoby starsze są jego ważną częścią, coraz liczniejszą. Dzięki nowym lekom, dbaniu o zdrowie, seniorzy są nadal sprawni, nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie. I chcieliby jeszcze służyć społeczeństwu, przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu, szczególnie o tradycji regionu i rodziny – podkreśla Alina Gucma, prezes lubelskiego oddziału PZERiI. W tym roku hasło „Dnia Seniora” brzmi: „Aktywnie i bezpiecznie”.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Inspektoratu ZUS w Tomaszowie Lubelskim, przy ul. Papieża Jana Pawła II 6. Rozpocznie się o godzinie 10.00. Na początek o ulgach podatkowych opowie ekspert urzędu skarbowego. Będą też prelekcje o wsparciu oferowanym seniorom przez lokalne ośrodki pomocy rodzinie oraz informacje policji o zagrożeniach, z jakimi może spotkać się w życiu senior i o tym, jak zapobiegać oszustwom. ZUS będzie doradzać, jak można przeliczyć emeryturę, żeby była wyższa. Seniorzy dowiedzą się również, jakie korzyści wynikają z pobierania emerytury na rachunek bankowy.

Szczegółowy harmonogram „Dnia Seniora” można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior.

Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

prezes lubelskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Alina Gucma (PZERiI jest spółorganizatorem wydarzenia).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *