TOMASZÓW Mieszkańcy nie chcą biogazowni

Mieszkańcy osiedla Parcele w Tomaszowie Lubelskim protestowali przeciwko planowanej budowie biogazowni.Biogazownia miałaby powstać przy zakładzie SVZ usytuowanym na skraju miasta. Jednak działki zakładu znajdują się w bliskim sąsiedztwie od osiedla “Południe”, gdzie mieszka setki Tomaszowian i tu narodził się problem.

Mieszkańcy protestują przeciwko wybudowaniu biogazowni, boją się hałasu, smrodu oraz robactwa i gryzoni.

Wcześniej mieszkańcy miasta zbierali podpisy przeciwko inwestycji (zebrano około tysiąca podpisów), obecnie mówią, że będą intensywnie protestować by biogazownia nie powstała w miejscu obecnie wyznaczonym. Mieszkańcy mówią, że nie zostali poinformowani przez władze miasta i gminy o tym, że inwestycja będzie realizowana.

Na spotkanie z mieszkańcami przybył Tadeusz Wagner – wiceburmistrz Tomaszowa Lubelskiego, radni rady miasta i powiatu oraz zainteresowani problemem mieszkańcy.

Całość protestu nagrywała Telewizja Lublin.

fot. MagMa

Do kamery wypowiada się Zbigniew Kuczyński – radny RM

 

2 thoughts on “TOMASZÓW Mieszkańcy nie chcą biogazowni

 • Czerwiec 22, 2017 at 11:10 am
  Permalink

  Ta a może zrobicie coś w sprawie sortowni przy ulicy petera?! Sterty smieci leza miesiącami a sama sortownia a raczej wysypisko ulokowane jest jakies 250m. od zabudowań…

  Reply
 • Czerwiec 23, 2017 at 8:25 am
  Permalink

  Biogazownia nie stanowi żadnego problemu. Jezeli nie ma błędów konstrukcyjnych jej obecność jest praktycznie niezauważalna dla mieszkańcow. Na kilkaset w Polsce problemy sa z DWIEMA

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *