TOMASZÓW Nagrody za oszczędzanie

Od października 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim oszczędzają w Szkolnej Kasie Oszczędności pod patronatem PKO BP SA Odział I w Tomaszowie Lubelskim.
Opiekunem Szkolnej Kasy Oszczędności jest Beata Zieziulewicz, a od września 2017 roku szkolnego pomaga jej Marta Gałan.
Uczniowie oszczędzają bardzo systematycznie. Każdy otrzymany, zarobiony, czy oszczędzony grosz składają na rachunki oszczędnościowe. Nauczyli się kontrolować stan swojego konta przez Internet, obserwować na bieżąco dopisywane odsetki oraz zaprzyjaźnić się z ,,żyrafą Lokatką”.
SKO liczy obecnie 112 członków. Są to uczniowie, którzy założyli sobie rachunki bankowe. Zbiórki pieniędzy odbywają się codziennie. Współpraca z Bankiem PKO BP w Tomaszowie Lub. układa się bardzo dobrze. Bank tomaszowski zaopatrzył szkołę w tzw. „paczki powitalne” zawierające wiele gadżetów, które uczniowie systematycznie otrzymują raz w miesiącu. Ponadto każdy uczeń otrzymał książeczkę oraz legitymację SKO.
Wszyscy wiemy, że październik to miesiąc oszczędzania. O tym, dlaczego należy oszczędzać przypominają co roku uczniowie na apelu „Październik miesiącem oszczędzania”. Wśród gości, którzy uczestniczą w szkolnych apelach znajdują się przedstawiciele Banku PKO BP Haliny Paluch oraz Urszuli Droździel,. Apel również to czas na przyjęcie nowych SKO-wiczów.
SKO przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim działa bardzo prężnie, dlatego opiekun Beata Zieziulewicz już po raz czwarty otrzymała odznakę za zaangażowanie i propagowanie oszczędzania wśród uczniów. W 2014 roku była to brązowa odznaka, w 2015 roku srebrna, w 2016 roku złota, a w bieżącym roku srebrna odznaka.

mat. SP nr 3

dav

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!