TOMASZÓW Szkolenie w ZUS dla urzędników miast i gmin

Przy zakładaniu działalności gospodarczej w urzędzie miasta i gminy można na miejscu załatwić formalności związane ze zgłoszeniem do ubezpieczeń. Dlatego ZUS organizuje dla urzędników szkolenia, by mogli jak najlepiej wesprzeć przedsiębiorców w wypełnianiu dokumentów ubezpieczeniowych po zmianach wprowadzonych Konstytucją Biznesu.

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników urzędów miast i gmin, którzy prowadzą Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Na spotkaniu dowiedzą się, jak należy poprawnie wypełniać różne dokumenty zgłoszeniowe, które przedsiębiorca może dołączyć do wniosku o wpis do CEIDG.

Co ważne szkolenie uwzględni zmiany, jakie zaszły w przepisach w ostatnim czasie, wprowadzone tzw. Konstytucją Biznesu. Chodzi między innymi o „ulgę na start”, czyli półroczne zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne. Żeby z niego skorzystać, trzeba to odpowiednio zgłosić w dokumentach ubezpieczeniowych. Będzie też mowa o zmienionych zasadach zawieszania działalności gospodarczej.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się między innymi 10 sierpnia w Inspektoracie ZUS w Tomaszowie Lubelskim, przy ul. Papieża Jana Pawła II 6. Początek o godz. 12.00. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia pod numerem telefonu 84 664 44 23, wew. 200.

Ze szkolenia można również skorzystać w Janowie Lubelskim (31 lipca), Zamościu (13 sierpnia), Hrubieszowie (20 sierpnia), Biłgoraju (27 sierpnia), Chełmie (29 sierpnia) i Krasnymstawie (29 sierpnia).

Małgorzata Korba/regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!