TOMASZÓW Wieczorne Spotkania z Muzyką

Już  w sierpniu zapraszamy na kolejną ucztę muzyczną z rodziną Gumielów.

Paweł Stawarski ukończył z wyróżnieniem w 2002 r. Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Teresy Głąbówny. Podczas studiów w Krakowie pracował również pod kierunkiem ad. Roberta Kabary, prof. Kaji Danczowskiej oraz prof. Wiesława Kwaśnego. Odbywał studia uzupełniające na Uniwersytecie im. Jana Gutenberga w Moguncji (Niemcy) w klasie prof. Anne Shih. Kilkakrotnie uczestniczył w międzynarodowych kursach mistrzowskich „Holzhauser Musiktage” (Niemcy) prowadzonych przez prof. Denes Zsigmondy i Isabelle Faust.
Posiada również doświadczenie w wykonawstwie historycznym na skrzypcach i altówce. Od 2012 r. jest muzykiem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. Jest zapraszany przez inne zespoły specjalizujące się w wykonawstwie historycznym (m.in. {OH} Orkiestra Historyczna, Capella Cracoviensis). Występuje na wielu festiwalach (m.in. Wratislavia Cantans, Chopin i jego Europa, Haendel Festspiele Halle).
Współpracował m.in. z Orkiestrą „Sinfonietta Cracovia”, Polską Orkiestrą Kameralną – Sopot, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Śląską Orkiestrą Kameralną w Katowicach.
Od 2008 r. jest etatowym muzykiem na stanowisku muzyk I głos Orkiestry Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie.
Zajmuje się działalnością pedagogiczną jako nauczyciel gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej II st im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Prowadzi również kursy orkiestrowe dla młodzieży na Festiwalu Bachowskim w Świdnicy.

 

Joanna Gumiela-Stawarska jest absolwentką Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Instytut Spraw Publicznych.
Uczestniczyła w licznych międzynarodowych kursach wokalnych prowadzonych pod kierunkiem prof. Christiana Elsnera, prof. Ryszarda Karczykowskiego, Alison Pearce, Paul Esswood. Brała udział w wielu festiwalach, m.in. Muzyka w Starym Krakowie, Dni Bachowskie w Krakowie, Festiwal Muzyki Dawnej w Brezicach (Słowenia), Wratislavia Cantans, Misteria Paschalia, Händel Festspiele Halle, Festiwal Opera Rara. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej takimi jak Capella Cracoviensis, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Collegium Zieleński, Orfeo di Cracovia. Od tego roku współpracuje również z Chórem Polskiego Radia. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę oratoryjno – kantatową, muzykę okresu baroku oraz pieśni.
Od kilku lat zajmuje się również działalnością dydaktyczną. Latach 2009-2016 była wykładowczynią śpiewu podczas Atelier de Musique Ancienne w Le Treport (Francja). Od 2011 roku jest pedagogiem śpiewu i zespołów wokalnych w Szkole Muzycznej I i II st. im.B.Rutkowskiego w Krakowie.

mat. prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!