TOMASZÓW ZUS zaprasza seniorów

Spotkanie z ekspertami wielu instytucji w jednym miejscu i występ przedszkolaków – to program „Dnia Seniora”, który organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim. Odbędzie się już 4 października.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w sali klubowej Tomaszowskiego Domu Kultury, przy ul. Lwowskiej 72. Ekspert urzędu skarbowego opowie o ulgach podatkowych, a przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – o ofercie pomocy dla seniorów. W spotkaniu weźmie też udział policjant, który wyjaśni seniorom, jakimi metodami działają dzisiaj oszuści i jak unikać zagrożeń, które czyhają na starsze osoby. Na koniec wystąpi specjalista z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, żeby przybliżyć uczestnikom ważne informacje o świadczeniach z ZUS. Organizatorzy zaplanowali też część artystyczną – dla seniorów wystąpią dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń „Dnia Seniora” można już znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/senior. Akcja odbędzie się również w innych miastach Polski. Jej współorganizatorem jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

regionalny rzecznik ZUS

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!