TYSZOWCE Aktywne ferie – podsumowanie akcji

Aktywnie lecz nie przed telewizorem czy komputerem spędzali tegoroczne ferie uczestnicy akcji: Aktywne Ferie w Tyszowcach. Miejski Klub Sportowy Pogoń Tyszowce zorganizował dla nich blok zajęć rekreacyjno – ruchowych , połączonych z wyjazdem na kryta pływalnię oraz pokazem walki 
i uzbrojenia wczesnośredniowiecznych wojów jakie zaprezentowało Stowarzyszenie Rekonstrukcyjno – Historyczne „Drużyna Grodu Czerwień”.

W ramach akcji: Aktywne Ferie w Tyszowcach w hali miejscowego liceum uczniowie brali udział 
w grach i zabawach ruchowych, zawodach, konkursach oraz gimnastyczno – akrobatycznych. 
Chętni pojechali też na krytą pływalnię do Zamościa, a feryjną ofertę uzupełnił pokaz walki
 i uzbrojenia oraz zabawa z „Drużyną Grodu Czerwień”. Warto dodać, że każdego dnia akcji uczestnicy dostawali słodycze i upominki od sponsorów oraz ciepłe posiłki, które bezpłatnie przygotowywały panie z Przedszkola Samorządowego w Tyszowcach.
Prowadzący zajęcia i pomysłodawca akcji trener „Pogoni” Daniel Chwastek cieszy się z wysokiej frekwencji podczas tegorocznych spotkań, która pokazała, że w Tyszowcach nie brakuje młodych ludzi, którzy chcą się ruszać i czynnie spędzać czas.

W organizacji „Aktywnych Ferii w Tyszowcach” pomogli: Burmistrz Tyszowiec i Gminna Komisja do Spraw Przeciwdziałania Alkoholizmowi w Tyszowcach, Klub Sportowy „Agros” Zamość, Pan Robert Bondyra, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Tyszowcach Ewelina Sawczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Tyszowcach Agnieszka Podgórska a także firma „EDP Renewables”.
Podczas gdy dzieci i młodzież spędzała aktywnie czas w Tyszowcach zawodnicy MKS Pogoń Tyszowce szlifowali swoją formę do nowego sezonu na zgrupowaniach kadry narodowej i wojewódzkiej 
w Poznaniu, Raciborzu i Zakopanem. Na obozach kadry narodowej w zapasach w stylu klasycznym, które się odbyły w Poznaniu i Raciborzu przygotowywał się Adam Gardzioła – obecnie jeden 
z najlepszych zawodników w kraju. Zaś na obozie kadry wojewódzkiej w zapasach, który odbył 
się w Zakopanem siedmiu najlepszych tyszowieckich młodzików szkoliło się pod okiem Dariusza Jabłońskiego – Mistrza Świata i Europy w Zapasach oraz trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich.

mat.nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!