BEŁŻEC Cabrio z kontrabandą

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Zatrzymano akcyzowego pasera, który w skrytkach konstrukcyjnych swojego kabrioletu przewoził nielegalne papierosy.

Do zatrzymania nielegalnych papierosów doszło w dniu 12 stycznia 2020 roku w trakcie kontroli drogowej w Bełżcu. Funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki opel, którym podróżował obywatel Polski. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej oraz w skrytkach konstrukcyjnych jego pojazdu, papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 20 tys. zł. Mężczyzna, który wcześniej skupował papierosy od przekraczających granicę obcokrajowców, planował sprzedać je później z zyskiem w głębi kraju.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. W ubiegłym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali nielegalne papierosy o wartości ponad 17 mln zł.

por. SG Dariusz SIENICKI/Rzecznik Prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *